Podsumowanie weekendu piłkarskiego powiatu chodzieskiego

Sokół Szamocin zapewnił sobie awans do V ligi dwie kolejki przed końcem sezonu. Kłos wygrał, Korona i Leśnik porażki.

W ostatni weekend 8 i 9 czerwca drużyny z powiatu chodzieskiego rozegrały swoje mecze ligowe.

Sokół Szamocin już cieszył się z awansu do V ligi choć do końca sezonu pozostały jeszcze dwa mecze, ale Sokół ma 7 punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli czyli przed Iskrą Szydłowo. Ostatnio Sokół wygrał w Mieścisko 0:3.

V liga

Kłos Budzyń rozegrał rewelacyjny mecz z Polonią Jastrowie wygrywając aż 9:2. Kłos przegrywał do 30 minuty 0:1, ale później sytuacja się zmieniła i Kłos wygrał 9:2. Dla Kłosa bramki zdobyli: Rodion Pastukh, asysta Szymon Nowakowski, Rodion Pastukh, asysta Artem Shevchuk, bramka samobójcza nastrzelona przez Artema Shevchuka, Łukasz Garguliński , asysta Dominik Szymański, Dominik Szymański, asysta Łukasz Garguliński, Artem Shevchuk, asysta Jakub Łoś, Nikodem Dolatowski, Kacper Hekert, asysta Artem Shevchuk i ponownie Artem Shevchuk.

Leśnik Margonin przegrał w Przyprostyni 5:0, a Korona Stróżewo 3:0 w Pniewach.

IV Liga

Polonia Chodzież podejmowała w Dziembowie Ostrovię Ostrów i uległa gościom 0:1. W pierwszej połowie Polonia przeważała, praktycznie ciągłe atakowała, ale 76 minucie goście zrobili kontrę i zdobyli bramkę na 0:1, później Polonia także atakowała, ale bez efektu. Mecz obejrzało 266 kibiców.

Klasa A

Iskra Wyszyny przegrała w Oborowie 3:2, Kłos Budzyń przegrał z Kuźnicą Czarnkowską 3:1