Rodzinna atmosfera podczas II Biegu Ziemi Wyszyńskiej

Super rodzinna atmosfera panowała podczas II Biegu Ziemi Wyszyńskiej w Wyszynach, na starcie biegu stanęło prawie 130 zawodników.

W sobotę 15 czerwca odbył się II Bieg Ziemi Wyszyńskiej na dystansie 9 km, na który przybyło prawie 130 zawodników.

Start i meta biegu miała miejsce na stadionie w Wyszynach. W imieniu organizatorów wszystkich powitał Krzysztof Kutka wyjaśniając zawiłości trasy, natomiast wiceburmistrz Piotr Jankowski życzył sportowej rywalizacji i o godzinie 16.45 dał sygnał do startu biegu.

Zawodnicy wystartowali na trasę, która odbywała się po ulicach miejscowości i w części po drogach leśnych.

Pierwszy na metę wbiegł Marcin Palicki z czasem 30.34, drugi Norbert Zodrow z czasem 31.30, który w przedpołudniem wygrał bieg w Chodzieży, trzeci był Jakub Filipiak z czasem 32.12, czwarty Piotr Pasternak, a piąty Krystian Kucner.

Wśród pań wygrała Natalia Kokot z czasem 35.54, druga była Agnieszka Butja z czasem 39.04, trzecia Monika Lehman z czasem 41.53, czwarta Marta Nowak i piata Kinga Walczak.

Najstarszym zawodnikiem był 69 letni Michał Początek z czasem 56.40, najstarszą biegaczką okazała się Grażyna Braciszewska z czasem 50.29.

Puchary i nagrody wręczyli wiceburmistrz Piotr Jankowski, sołtys Filip Krasnopolski i w imieniu organizatorów Krzysztof Kutka. Zostało również wylosowane kilkanaście nagród dla biegaczy, którzy chwalili organizację biegu w szczególności bardzo smaczny bigos.

Bieg perfekcyjnie prowadziła pani Agnieszka.