Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zabójstwo niedaleko Złotowa. 71-letnia kobieta zamordowana we własnym domu. Strzelono jej w twarz

Szymon Chwaliszewski
Szymon Chwaliszewski
Wideo
od 16 lat
Ciało mieszkanki powiatu złotowskiego zostało odnalezione w minioną sobotę. - Trwają intensywne czynności policyjne aby ustalić osobę, czy też osoby odpowiedzialne za śmierć kobiety - mówi prok. Łukasz Wawrzyniak - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Do zdarzenia doszło w niewielkiej miejscowości w powiecie złotowskim. W części, gdzie wybudowane są domy jednorodzinne. Okolica jest spokojna. Tym bardziej mieszkańców przeraził fakt, że doszło w ich sąsiedztwie do zbrodni. Pytani przez nas o 71-letnią kobietę - ofiarę zabójstwa mówią, że mieszkała samotnie. Wskazują, że była osobą pogodną, kontaktową, niekonfliktową. Aktywnie uczestniczyła w życiu wsi. Tragiczne zdarzenie, do którego doszło w miejscowości wywołało strach - ludzie bali się wychodzić z domów.

Tragiczne odkrycie

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobietę miała znaleźć znająca osoba, która nie mogła się z nią skontaktować od pewnego czasu.

- W ubiegłą sobotę służby zostały poinformowane o śmierci kobiety 71-letniej mieszkanki powiatu złotowskiego. Na miejscu po przybyciu służb: prokuratora i biegłych, a także techników kryminalistycznych wszystko wskazywało, że mamy do czynienia ze zdarzeniem kryminalnym - mówi prok. Łukasz Wawrzyniak - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Dodaje, że wykluczono zgon z przyczyn naturalnych. Ten miał nastąpić w wyniku działania osób trzecich. Jak potwierdziliśmy w biurze prasowym Komendy Powiatowej Policji w Złotowie sprawca, bądź sprawcy strzelili kobiecie w twarz z broni palnej.

- Zabezpieczono ślady i dowody. Stanowią one teraz przedmiot wnikliwej i szczegółowej analizy ze strony biegłych i policjantów. Ma to na celu ustalić osobę, czy też osoby mające związek ze zdarzeniem - dodaje prok. Łukasz Wawrzyniak.

Na miejscu wykorzystano specjalistyczny sprzęt, pozwalający zebrać i udokumentować jak najwięcej szczegółów i dowodów. Prok. Łukasz Wawrzyniak Informuje, że dzisiaj tj. 6.09.2023 przeprowadzona została sekcja zwłok kobiety.

- Jej ustalenia będą istotne dla naszych działań prowadzonych w tym śledztwie - stwierdza.

Dodaje, że policja w regionie prowadzi intensywne czynności, które mają ustalić osobę, czy też osoby odpowiedzialne za śmierć kobiety.

Kara

Póki co nie są znane motywy morderstwa. Za tego typu zbrodnię grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Artykuł 148. Kodeksu Karnego mówi:

§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

§ 2. Kto zabija człowieka:

ze szczególnym okrucieństwem,
w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
z użyciem materiałów wybuchowych,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Do sprawy będziemy jeszcze wracali.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto