MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkopolska przyjazna zwierzętom - do miast i gmin naszego województwa trafiło łącznie 300 tys. zł, by wesprzeć głównie bezdomne zwierzęta

Szymon Chwaliszewski
Szymon Chwaliszewski
Wideo
od 16 lat
Pieniądze trafiły do 17 samorządów województwa wielkopolskiego. Ich przyznanie poprzedzało złożenie wniosku do udziału w programie. Ma to być wsparcie finansowe głównie w zakresie dbałości o dobrostan zwierząt - przede wszystkim tych, które nie mają swojego domu i przebywają w schroniskach, bądź przytuliskach.

- Inauguracja programu została zaplanowana tutaj w Pile z czego ogromnie się cieszę, ponieważ jestem w towarzystwie ludzi, którym bardzo zależy na zwierzętach. Panie Prezydencie, Pani Prezes, szanowni wolontariusze. Za każde dobro, które okazujecie zwierzętom, wszyscy jesteśmy po stokroć wdzięczni – tak jeszcze w czerwcu mówił Jacek Bogusławski, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego, kiedy oficjalnie zainaugurowano nowy projekt.

W ramach dofinansowania samorządy mogły liczyć na wsparcie w zakresie np.: zabiegów sterylizacji i kastracji bezdomnych psów i kotów. Opieki weterynaryjnej w tym zakup leków, leczenie czy szczepienie bezdomnych zwierząt. Zapewnienie opieki zwierzętom przebywającym w schroniskach w zakresie zakupu karmy czy wyposażenia niezbędnego zwierzętom.

- Zakres finansowania jest możliwie szeroki i to samorządy we współpracy ze schroniskami lub innymi podmiotami same określą faktyczne potrzeby. Całość wytycznych znajdą oczywiście Państwo w regulaminie, który już dzisiaj będzie dostępny na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Sam osobiście włączę się w rozległą promocję za pośrednictwem stron i mediów społecznościowych. Liczę także na możliwie szeroką współpracę z mediami i promocję programu, który dotyczy nas wszystkich - także w czerwcu mówił J. Bogusławski.

Dzisiaj, m.in. w schronisku w Pile podpisano umowy z samorządami, które wnioskowały w tym programie.

Finansowanie działań jest na poziomie 50% projektu. Jak podaje Urząd Marszałkowski w Poznaniu oznacza, że z pomocą programu można sfinansować, co drugi kilogram karmy czy zabieg dla zwierząt.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiału wideo.

Wielkopolska przyjazna zwierzętom - do miast i gmin naszego ...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto