Wychowanki UKS Olimpijczyk Budzyń złotymi medalistkami Mistrzostw Polski

W Budzyniu gościły zdobywczynie złotych medali Mistrzostw Polski Julia Kossakowska i Klaudia Pankanin

W poniedziałek 29 czerwca w hali sportowej przy ulicy Rogozińskiej w Budzyniu odbyło się zakończenie sezonu piłkarek ręcznych UKS Olimpijczyk Budzyń w którym gościnnie udział wzięły zdobywczynie złotych medali Mistrzostw Polski Julia Kossakowska i Klaudia Pankanin. Dziewczyny pokazały swoje medale i opowiadały o sukcesach i emocjach z Mistrzostw Polski. Na zakończenie sezonu rozegrano mecz towarzyski pomiędzy zawodniczkami budzyńskiego klubu, którą trenują Anna i Jarosław Dajczakowie.

Julia Kossakowska to 18 letnia zawodniczka, która od najmłodszych lat wykazywała zdolności sportowe w różnych dyscyplinach między innymi biegi, siatkówka i oczywiście piłka ręczna. W Szkole Podstawowej w Budzyniu została zauważona i zaproszona do zespołu piłkarek ręcznych UKS Olimpijczyk Budzyń i tu pod okiem państwa Dajczaków cały czas doskonaliła się w tej dyscyplinie, w klasie sportowej w gimnazjum, aż do jego ukończenia. Pod koniec gimnazjum na ogólnopolskim turnieju w Dopiewie została dostrzeżona przez Roberta Majdzińskiego trenera I ligi kobiet i juniorek z MTS Kwidzyn i od razu została zaproszona do zespołu. Po ukończeniu gimnazjum przeszła oficjalnie do MTS Kwidzyn i jednocześnie rozpoczęła naukę w Liceum Sportowym w Kwidzyniu. Tam jako jedna z lepszych zawodniczek zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek w sezonie 2018/2019, a w tym sezonie zdobyły wicemistrzostwo Polski. W tej chwili ukończyła szkołę średnią i czeka za wynikami z egzaminu maturalnego, planuje pójść na studia i prowadzi rozmowy z zawodowym klubem piłki ręcznej.

Klaudia Pankanin to 17 letnia zawodniczka piłki ręcznej, która pochodzi z Kleszczyny koło Złotowa. Jej zwinność i predyspozycje sportowe zostały zauważone przez nauczyciela wychowania fizycznego Grzegorza Białego w szkole podstawowej i za jego namową rozpoczęła treningi w szkolnej drużynie piłki ręcznej. W trakcie zawodów doznała kontuzji i musiała podjąć leczenie w jednym z poznańskich szpitali. Podczas pobytu w szpitalu dowiedziała się od przebywającego także na rehabilitacji chłopaka o klubie UKS Olimpijczyk Budzyń. Skontaktowała się z trenerami z Budzynia i po kilku wspólnych treningach została przyjęta. Od pierwszej klasy gimnazjum rodzice wozili ją dwa razy w tygodniu na treningi spod Złotowa do Budzynia robiąc prawie 300 kilometrów. Pod koniec gimnazjum rozpoczęła treningi w AZS AWF Warszawa, a później także naukę w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego nr 49 w Warszawie, gdzie uczy się obecnie. W klubie AZS AWF Warszawa zdobyła w tym sezonie 2019/2020 złoty medal Mistrzostw Polski juniorek. Jest bardzo obiecującą zawodniczką w polskiej piłce ręcznej.

Państwu Dajczakom gratulujemy wychowanek, a dziewczynom dalszych sukcesów.