Julia Sporek z Margonina jest mistrzynią Polski w tańcu.

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Foto Rogo/ arch.priv
Mało kto wie, że z Margonina pochodzi Julia Sporek, która jest mistrzynią Polski w tańcu.

W naszym powiecie najpopularniejszą dyscypliną sportową jest piłka nożna, ale mało kto wie, że z Margonina pochodzi Julia Sporek, która jest mistrzynią Polski w tańcu.

Julia Sporek: Swoją przygodę rozpoczęłam od baletu. Przez kilka lat tańczyłam również jazz, modern, brodway i wiele innych. Aktualnie tańczę hip hop, lecz nie ograniczam się do jednego stylu i uczę się od nauczycieli z całego świata. Przygodę z tańcem rozpoczęłam przypadkowo jako dodatkowa forma rozrywki po szkole. Jednak tak bardzo spodobały mi się te zajęcia, że nie mogłam z nich zrezygnować. Mój tato dowoził mnie specjalnie na treningi 50 km dwa lub trzy razy w tygodniu przez ok. 8 lat, abym mogła się kształcić w tym kierunku.
Jestem ogromnie wdzięczna moim rodzicom za ich niesamowite poświęcenie. Myślę, że mało jaki rodzic poświęcałby tyle czasu na rozwój swojego dziecka. Gdy nadszedł czas wyboru szkoły średniej, zdecydowałam się na Poznań. Nie mogłam pozwolić sobie na skończenie z treningami. Moje życie trochę się zmieniło, ponieważ musiałam nauczyć się większej odpowiedzialności i dyscypliny, ale taka była moja decyzja. Absolutnie niczego nie żałuję, bo w Poznaniu mam większe możliwości. Trenuję kilka razy w tygodniu po kilka godzin w klubie sportowym w Poznaniu. Nie ukrywam, że jest to spore poświecenie łączenie treningów ze szkołą. Są dni, gdzie wychodzę o 6 i wracam o 22.
Przed Mistrzostwami Polski, które były we wrześniu trenowaliśmy praktycznie codziennie po kilka godzin. Często były to również weekendy. Jednak nasze starania się opłaciły, ponieważ na Krajowych Mistrzostwach Polski IDO zajęłam 1 miejsce w duecie z Oliwią Pietrzak, 3 miejsce w formacji oraz 5 miejsce w mini formacji. Jestem bardzo zadowolona z wyników, ponieważ w końcu stanęłam na najwyższym szczeblu. Niestety z powodu pandemii Mistrzostwa Europy oraz Świata są zawieszone, ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Również jestem trenerką i uczę dzieci oraz młodzież hip hopu.
Zapraszam wszystkie chętne osoby do spróbowania! Występowałam także na wielkich scenach przy boku m. In Sylwii Przybysz, Dominiki Sozańskiej, Tilly Devries oraz w różnych teledyskach. Nie wyobrażam sobie mojego życia bez tańca. Odkąd tylko pamiętam trening dla mnie to była świętość. Dzięki tańcu poznałam mnóstwo wspaniałych osób, ale również mogę cieszyć się dobrą aktywnością fizyczną. Wszystkie moje osiągnięcia zawdzięczam moim rodzicom, którzy od zawsze mnie bardzo wspierali w mojej pasji. To dzięki nim, mogę rozwijać się i uczyć się od najlepszych. Dziękuje również całej mojej rodzinie za każde słowo wsparcia, otuchę oraz mojej ekipie tanecznej, z którą mogę piąć się ku górze.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie