Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory prezydenckie 2015 w Chodzieży: Koniec głosowania [ZDJĘCIA]

ChodzieżNM
Wybory prezydenckie 2015 w Chodzieży: Trwa głosowanie
Wybory prezydenckie 2015 w Chodzieży: Trwa głosowanie
Wybory prezydenckie 2015 w Chodzieży: Zakończyło się głosowanie w wyborach Prezydenta RP. Zobacz, jak przebiegało ono w naszym mieście i powiecie

O godz. 21 lokale wyborcze zostały zamknięte. Zakończyło się głosowanie w wyborach Prezydenta RP. Według sondaży, pierwszą turę wygrał Andrzej Duda. Zmierzy się on w drugiej turze z Bronisławem Komorowskim.

Frekwencja na godz. 17
Do godz. 17, w wyborach wzięło udział 33.54 uprawnionych mieszkańców powiatu chodzieskiego. W sumie nasze komisje wydały 12485 kart do głosowania.

Frekwencja w Chodzieży wynosiła 36.72 proc., a najwięcej głosów oddawano w lokalu wyborczym, mieszczącym się w budynku Miejskiego Przedszkola nr 5. W gminie Chodzież zagłosowało 34.75 proc. uprawnionych, w gm. Margonin - 33.36 proc., a w gm. Budzyń - 29.82. Najniższa frekwencja była w Szamocinie - tam do urn poszło 28.59 proc. osób, mających prawo oddać głos.

Frekwencja na godz. 12
Do godz. 12 w naszym powiecie frekwencja wyborcza wynosiła 13.46 proc. Wydano 5006 kart do głosowania.

Najwięcej głosujących przed południem było w Margoninie. W wyborach wzięło wówczas udział 14.83 proc. mieszkańców miasta i gminy. W Chodzieży do godz. 12 zagłosowało 14.42 proc. uprawnionych. W gminie Chodzież frekwencja wyniosła 13.48 proc. Na terenie miasta i gminy Szamocin głosujących było 12.30 proc., a najniższą frekwencję przed południem miał Budzyń: tylko 11.21 proc.

Lokale wyborcze w powiecie chodzieskim
W Chodzieży lokali wyborczych było 11 - w tym trzy mieszczące się w tzw. obwodach odrębnych: na terenie DPS, szpitala powiatowego i szpitala WCPiT (tzw. sanatorium). Cztery lokale: w Miejskim Gimnazjum, w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, w I LO im. św. Barbary i w Szkole Podstawowej nr 3, były przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz do głosowania korespondencyjnego.

W gminie Margonin, gdzie obwodów wyborczych było sześć, takie głosowanie było możliwe w lokalach znajdujących się w MGOK w Margoninie, szkole w Lipinach i bibliotece w Radwankach.

Gmina Szamocin miała 5 lokali wyborczych, natomiast do głosowania korespondencyjnego i przez niepełnosprawnych zostały wyznaczone dwa z nich: w Zespole Szkół oraz w Szamocińskim Ośrodku Kultury.

W gminie Budzyń głosowanie korespondencyjne było możliwe w ośrodku kultury, a w sumie obwodów wyborczych - tak jak w Szamocinie - było pięć.

Gmina Chodzież miała natomiast 8 lokali wyborczych, a dla niepełnosprawnych przystosowane były cztery: świetlicach wiejskich w Strzelcach i w Ratajach oraz w klubach kultury w Milczu i Stróżewie.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto