Straż w Chodzieży druga w zawodach dwuboju pożarniczego w Pile [FOTO]

sekc. Kamil Woźniak
Straż w Chodzieży druga w zawodach dwuboju pożarniczego w Pile [FOTO] Zdjęcia: mł. asp. Maciej Nowak
Straż w Chodzieży zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w dwuboju pożarniczym. Zawody odbyły się w Pile. Naszym strażakom nigdy wcześniej nie udało się uzyskać tak dobrego wyniku drużynowego. [FOTO]

Na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 PSP w Pile i stadionie sportowym Centrum Rekreacji Wodnej „AQUA – PIL” rozegrane zostały „Eliminacje strefowe do Mistrzostw Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym".
W zawodach uczestniczyły 8-osobowe drużyny reprezentujące komendy powiatowe z Piły, Złotowa, Czarnkowa, Wągrowca, Obornik oraz Chodzieży.

Nasi strażacy wystartowali w składzie: Leszek Naranowicz, Maciej Nowak, Paweł Lebioda, Maciej Bielecki, Wiesław Kasprzyk, Krzysztof Majewski, Miłosz Sikora, Mateusz Witczak. W skład komisji sędziowskiej weszli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP z Poznania pod kierownictwem mł. bryg. Krzysztofa Wojtaszewskiego, który pełnił funkcję sędziego głównego zawodów.

Strażacy z Chodzieży pierwszy raz w historii zdobyli bardzo wysokie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w dwuboju pożarniczym. Nigdy wcześniej nie udało się uzyskać tak dobrego wyniku drużynowego.

W konkurencji ,,drabina hakowa" zwyciężył Krzysztof Gajewski z KP PSP Piła, uzyskując czas 16,121 s. Miejsce drugie zajął reprezentant chodzieskiej komendy st. kpt. Leszek Naranowicz z czasem 17,448 s., co jest pierwszym w historii straży w Chodzieży tak dużym indywidualnym sukcesem. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kłodziński z KP PSP Piła, którego czas wyniósł 18,456 s. Strażacy z Chodzieży zdobywali kolejno miejsca: Maciej Nowak 9 miejsce, Maciej Bielecki 10 miejsce, Paweł Ślebioda 11 miejsce, Wiesław Kasprzyk 14 miejsce, Krzysztof Majewski 28 miejsce, Mateusz Witczak 30 miejsce a Miłosz Sikora 43 miejsce.

Klasyfikacja indywidualna w dwuboju pożarniczym:
1. miejsce – Gajewski Krzysztof KP PSP Piła, czas 35,846 s.,
2. miejsce – Kłodziński Paweł KP PSP Piła z czasem 37,111 s.
3. miejsce – Naranowicz Leszek KP PSP Chodzież, czas 37,167 s.,

Klasyfikacja drużynowa w dwuboju pożarniczym:
1. miejsce - KP PSP Piła
2. miejsce - KP PSP Chodzież
3. miejsce - KP PSP Czarnków

Zawody w Pile to również kolejny start w ramach Ligi województwa wielkopolskiego w drabinie hakowej, podczas której strażacy z wielkopolski rywalizują przez kilka miesięcy o miano najlepszego sportowca w trakcie 9 zawodów. W Pile odbył się ósmy, przedostatni rzut ligi, którą wygrał reprezentant KP PSP w Pile Krzysztof Gajewski. Siódme miejsce w lidze zajmuje Leszek Naranowicz.

Skomentuj: Straż w Chodzieży druga w zawodach dwuboju pożarniczego w Pile [FOTO]