Sport w Chodzieży: Strażak z naszej komendy wygrał bieg w Pile [FOTO]

ANK
Sport w Chodzieży: Strażak z naszej komendy wygrał bieg w Pile [FOTO] KP PSP w Chodzieży
Pasją Krzysztofa Zawistowskiego jest sport. W Chodzieży pracuje w komendzie straży, a po godzinach - trenuje bieganie. Na swoim koncie ma sporo sukcesów. Niedawno wygrał bieg w Pile

Krzysztof Zawistowski - pracownik naszej komendy straży pożarnej - wygrał „IV Pilski Bieg Przełajowy im. Jerzego Adamskiego”. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 10 km.

Straż w Chodzieży ma jednego z najlepszych biegaczy w kraju! [ZDJĘCIA]

Zawody zorganizowano dla upamiętnienia medalisty olimpijskiego, boksera Jerzego Adamskiego - byłego mieszkańca pilskiego Osiedla Staszyce. Patronatem imprezy był starosta pilski Mirosław Mantaj.

Bieg rozpoczął się na terenie Osiedla Staszyce. Trasa nie była łatwa ze względu na zróżnicowany teren - uczestnicy musieli biec zarówno po twardym asfalcie, po drodze gruntowej jak i po kostce brukowej na której nie trudno o kontuzję.

Mł. asp. Krzysztof Zawistowski po raz kolejny pokazał bardzo wysoki poziom przygotowania. Z czasem 35 minut i 33 sekund pozostawił innych biegaczy daleko w tyle, mimo iż walczył nie tylko ze zmęczeniem i trasą, ale również z przeziębieniem. W nagrodę otrzymał puchar oraz pamiątkowy medal.

Sport w Chodzieży: Turnieje, rajd i marsz na zakończenie lata [FOTO]

Dodajmy, iż pasją Krzysztofa Zawistowskiego od dawna jest właśnie sport. W Chodzieży pracuje w służbie organizacyjno-kadrowej komendy Państwowej Straży Pożarnej, a po godzinach - trenuje bieganie.

Krzysztof biega od 9-ciu lat. Zdobył już I miejsce województwa wielkopolskiego w mistrzostwach szkół średnich na dystansie 1500 m oraz II miejsce w mistrzostwach makroregionu (woj. wielkopolskie i zachodniopomorskie) na 5 km. Dwa lata temu, na Mistrzostwach Polski Strażaków na 10 km, był siódmy. Na co dzień trenuje w klubie PLKS „Gwda Piła”.