Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To będzie 40. Bieg Grzymalitów. Rozpoczęły się zapisy

Bożena Wolska
Bożena Wolska
Arch. MOSiR Chodzież
Rozpoczęły się zapisy na 40. Bieg Grzymalitów. Jest to, jak podkreśla organizator chodzieski MOSiR, jeden z najstarszych biegów masowych w kraju.

40. Bieg Grzymalitów odbędzie się 18 maja. Właśnie rozpoczęły się zapisy. Gościem honorowym biegu będzie Henryk Paskal, zwycięzca pierwszego, chodzieskiego biegu.
Organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży, a współorganizatorami: Urząd Miejski w Chodzieży, Chodzieski Dom Kultury.
Bieg odbędzie się 18 maja, o godz. 14. Start i meta - tereny przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Dystans 5,1 km - trasa wokół Jeziora Miejskiego.

Imienne zgłoszenia są przyjmowane poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.mosir-chodziez.pldo dnia 13 maja 2024 r. do godziny 24.
W dniu biegu zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Organizator przewidział nagrody pieniężne: w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne: I miejsce - 400,00 zł, II miejsce - 300,00 zł, III miejsce - 200,00 zł, IV miejsce - 150,00 zł, V miejsce - 100,00 zł.
W klasyfikacji mieszkańców Powiatu Chodzieskiego kobiet i mężczyzn nagrody pieniężne (osoby zameldowane na terenie Powiatu Chodzieskiego): I miejsce - 300,00 zł, II miejsce - 200,00 zł, III miejsce - 150,00 zł
Za zajęcie miejsca I,II,III w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.
Obowiązuje limit czasowy który wynosi - 50 minut. Zawodnicy przekraczający metę po w/w czasie nie będą klasyfikowani.
Organizator w trakcie zawodów zapewnia opiekę medyczną. Do dyspozycji zawodników zostaną udostępnione szatnie i natryski na pływalni „Delfin”. Zawodnicy sami ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zdjęcia i wyniki biegu opublikowane zostaną w prasie i na stronach internetowych.

Historia Biegu

Na profilu FB MOSiR Chodzież przypomniano historię tego biegu.
- Dużo informacji otrzymałem od taty Zdzisława, który był jednym ze współorganizatorów pierwszego biegu - mówi dyrektor MOSiR Michał Strumnik.
Pierwszy Bieg Grzymalitów był zorganizowany 20 maja 1984 roku i był częścią obchodów 550-lecia nadania praw miejskich Chodzieży. Start odbył się z trawnika pod tarasem pływalni i prowadził jak teraz dookoła jeziora, ale nawierzchnia trasy była zupełnie inna. Udział w biegu wzięło około 500 zawodników, z czego część nie dobiegła do mety.
Zainteresowanie biegiem było tak duże, że organizatorzy nie dali rady wszystkich precyzyjnie policzyć. Nie każdy ,,załapał się” na pamiątkową porcelanową paterkę (ufundowaną przez chodzieską Porcelanę).
Wręczenie nagród dla zwycięzców odbyło się w amfiteatrze, a wygrał Henryk Paskal, aktualnie jest Prezesem Polskiego Stowarzyszenia Biegów i będzie honorowym gościem tegorocznego biegu.
- Obiecał nam, że przywiezie swój puchar - informuje dyrektor Strumnik.

Dodajmy, że w całej historii biegu nikomu z chodzieżaków nie udało się go wygrać. Pora to zmienić!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto