MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Super atmosfera podczas IV Budzyńskiej Dziesiątki cz. III

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Zwycięscy biegu na 10 km.
Zwycięscy biegu na 10 km. Piotr Ślęzak
Ponad 300 zawodników wystartowało podczas IV Budzyńskiej Dziesiątki ulicami miasta.

W niedzielę 21 kwietnia odbył się bieg uliczny IV Budzyńska Dziesiątka na starcie którego stanęło prawie 300 zawodników. Organizatorem była Gmina Budzyń, Gminny Ośrodek Kultury i grupa biegaczy Budzyńskie Dziki.

Zawody były podzielone na kilka biegów, na 10 km, 5 km i biegi dla dzieci. Biegacze startujący na 10 i 5 km startowali razem ze stadionu na ulicę Piłsudskiego, przez os. Cechowe, ulicę Leśną, Chodzieską, Rynkową, deptakiem do Bugaje, Dworcową, Chodzieską i Piłsudskiego do stadionu.

Na dystansie 10 km. wygrał Adrian Przybył z Iławay 32.19, drugi był Marcin Palicki z Wysokiej 33.06, a trzeci był Norbert Zodrow z Chodzieży 34.04.

Wśród pań najlepsza była Monika Stachowska z Piły z czasem 35.40, druga była Iwona Zydorczak z Suchego Lasu z czasem 38.39, a trzecia Natalia Kokot z Rogoźna z czasem 39.43.

Wśród mieszkańców powiatu chodzieskiego najszybszy okazał się Norbert Zodrów z Chodzieży, drugi był Patryk Szulc z Rudek, a trzeci Krystian Kucner z Szamocina.
Wśród kobiet najszybszą z powiatu chodzieskiego okazała się Alicja Dziemińska z Szamocina, druga była Angelika Wachowicz z Chodzieży, a trzeci Aleksandra Dubert z Laskowa.

Na dystansie 5 kilometrów zwyciężył Krzysztof Szymanowski z Wyskość z czasem 16.08, drugi był Rafała Stachowski z Piły, a trzeci Marcin Fehlau z Chomęcic z czasem 17.00. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Przybyła z Iławy z czasem 18.25, druga była Ewelina Salwa z Piły, a trzecia Dorota Sienkiewicz z Piły.

Najszybszym biegaczem z powiatu chodzieskiego, który przebiegł 5 km okazał się Bartosz Rozpłochowski z Sokołowa z czasem 18.54, drugi był Maciej Kowalczyk z Budzynia z czasem 18.59, a trzeci Maurycy Podyasek z Chodzieży z czasem 19.30.

Wśród pań z powiatu chodzieskiego na 5 km pierwsza była Anna Fengier z Chodzieży z czasem 24.40, Ewelina Pasch z Budzynia, a trzecia Agnieszka Rewers z Wyszyn.

Po biegach na dystansach 10 i 5 km odbyły się biegi dla dzieci na stadionie.

Medale na mecie wręczyli burmistrz Marcin Sokołowski i wiceburmistrz Piotr Jankowski. Nagrody wręczył główny sponsor zawodów Andrzej Kabat. Wśród biegaczy rozlosowano jeszcze kilkadziesiąt nagród rzeczowych.

od 7 lat
Wideo

Politycy wspominają swoje mamy!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto