Seniorzy Delfinka Chodzież najlepsi podczas Pucharu Świata w Kłajpedzie

Zawodnicy Delfinek Chodzież zdobyli bardzo dużo medali podczas Pucharu Świata

Zawodnicy Delfinka Chodzież kolejny raz bardzo dobrze się zaprezentowali, tym razem w Kłajpedzie podczas Pucharu Świata.

W pierwszym dniu IV rundy Pucharu Świata rozgrywanej w litewskiej Kłajpedzie, finswimmerzy Delfinka Chodzież zdobyli łącznie 8 medali:
Antonina Dudek złoty na 50 m BF, brązowy na 400 m BF
Julia Małachowska srebrne na 50 m pod wodą i 50 m bi-fins
Kinga Małachowska brązowy na 50 m pod wodą
Viktoriia Krasnokutska brązowy na 100 m z butlą i aparatem (IM)
Radosław Grabowski brązowy na 400 m BF
Srebrny sztafetowa mikstowa 4x100 m BF płynąca w składzie: Radosław Grabowski, Antonina Dudek, Oskar Margol, Kinga Małachowska.

W drugim dniu Pucharu Świata na dystansie 100 m BF seniorek złoty medal zdobyła Antonina Dudek, srebrny medal na 100 m SF wywalczyła Viktoriia Krasnokutska.
Na dystansie 50 m SF kolejny srebrny medal zdobyła Kinga Małachowska, a brązowy jej siostra Julia Małachowska.
W konkurencji 200 m BF wśród kobiet kolejny brązowy medal zdobyła Antonina Dudek, a wśród mężczyzn piąte miejsce zajął Radosław Grabowski.
Wśród juniorek na 100 i 400 m BF wysokie, dwa czwarte miejsca zdobyła Krzysztofa Dudek, a na 200 m BF uplasowała się na szóstej pozycji.

Na zakończenie niedzielnych zmagań sztafeta kobiet w składzie: Antonina Dudek, Kinga Małachowska, Julia Małachowska i Viktoriia Krasnokutska zdobyła srebrny medal.
W klasyfikacji generalnej nasz klub sklasyfikowany został na trzeciej pozycji z wynikiem 1347 punktów.

W klasyfikacji seniorów i państw Delfinek zdobył pierwsze miejsce.

Bartosz Smaruj trener Delfinka:

Chcielibyśmy bardzo podziękować i podkreślić, że wyjazd na tak kosztowne zawody, w celu obrony tytułu najlepszego Klubu na świecie, możliwy był dzięki wsparciu sponsorów Fundacji Delfinek: