Zawodnicy Delfinka przywieźli 13 medali z Finału Pucharu Świata w Chinach

Bożena Wolska
13 medali Finału Pucharu Świata chodzieskiego Delfinka
13 medali Finału Pucharu Świata chodzieskiego Delfinka Archiwum Delfinek Chodzież
Pięcioro zawodników Delfinka Chodzież zdobyło 13 medali podczas Złotego Finału w Chinach. Gratulujemy!

W chińskim mieście Jiangle odbył się Złoty Finał w Pływaniu w Płetwach. Pięcioro zawodników chodzieskiego Delfinka zdobyło 12 medali, z czego cztery złote, 6 srebrnych i dwa brązowe.

• Antonina Dudek zdobyła złoty medal na 50 m BF i srebrny medal na 100 m BF, w kategorii kobiet;
  • Aleksandra Chmielewska złote na 100, 200 i 400 m BF oraz medal srebrny na 50 m BF w kat. juniorek;
  • Krzysztofa Dudek, srebrne medale 100, 200 i 400 m BF oraz brązowy na 50 m BF;
  • Kamil Pietras srebrny na 800 m SF i brązowy na 400 m SF;
  • Na czwartym miejscu na 200 i 400 m BF przypłynął Radosław Grabowski a na 50 i 100 m BF zajął miejsca siódme.
  • Sztafeta mikstowa na 4x100m BF, płynącej w składzie: Radosław Grabowski, Aleksandra Chmielewska, Kamil Pietras i Antonina Dudek zajęła czwarte miejsce przegrywając walkę o medal brązowy o zaledwie 0,05 s.

W bieżącym roku, po trzech liczących się rundach Delfinek Chodzież sklasyfikowany został na trzecim miejscu na świecie. I to był właśnie ten trzynasty medal.
Drugi rok z rzędu najlepszą zawodniczką Światowej Federacji Podwodnej - CMAS została Antonina Dudek, tym razem już w kategorii seniorek.

- Niestety, nie byliśmy w stanie obronić tytułu sprzed roku, ponieważ klub z Kolumbii zaliczył dwa bardzo dobre starty właśnie w Kolumbii i w Stanach Zjednoczonych, a nasze ograniczone środki w tym roku pozwoliły tylko na dwa starty najbliżej Polski, a dzięki pozyskanym środkom od sponsorów Fundacji Delfinek oraz częściowo z dotacji Urzędu Gminy i Urzędu Miasta mogliśmy wziąć udział w bardzo dobrze i z dużym rozmachem zorganizowanym finale w Chinach za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także pani Danucie Sałek z Ceglanej Komnaty za regenerację dla zawodników

- opowiada trener Bartosz Smaruj.

Po zakończonych zawodach chodzieska ekipa miała okazję trochę pozwiedzać. A później przez ponad 30 godzin wracała do Chodzieży.