Polonia, Kłos, Sokół i Korona już zakończyły rundę jesienną.

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Rudna jesienna dobiegła do końca nasze drużyny rozegrały ostanie planowane mecze, jedynie mecze, które się nie odbyły ze względów epidemicznych Leśnika i Iskry.

V liga
W sobotę 21 listopada Polonia Chodzież rozegrała wyjazdowy mecz w Kłecku z tamtejszą Lechitą. Dominacja zespołu Polonii była widoczna od samego początku. Drużyna z Kłecka tylko na chwilę podeszła pod bramkę Polonii, ale nie udało im się strzelić bramki. Polonia jednak kontynuowała ataki, które przyniosły wysokie zwycięstwo. Polonia z łatwością wygrała ten mecz strzelając aż siedem bramek: w 11 i 43 minucie Adam Urbański, w 22 Hubert Kantorowski, w 31Oskar Machowski w 83 Szymon Szczęsny i w 89 minucie Radosław Kępczyński.

Trener Sergiusz Grabowski:Wynik 6:0 cieszy po dobrej grze. Wiedzieliśmy co mamy zrobić żeby stworzyć sobie dużo sytuacji i tak się stało. Wywalczyliśmy 2 miejsce jako beniaminek. Jesteśmy w czołówce. Cała drużyna zapracowała sobie na taki efekt

Natomiast Leśnik Margonin uległa 4:2 w Łobżenicy. Leśnik mecz rozpoczął bardzo dobrze, bo już w 9 minucie Paweł Kurnik wyprowadza na prowadzenie po bramce z rzutu karnego ( faulowany Kacper Gaca). W 27 minucie pięknym strzałem popisał się Mieszko Piechocki i jest 2:0 (asysta Sebastian Górzyński). Pierwsza połowa skończyła się dwu bramkowy prowadzeniem Leśnika.
W drugiej połowie w 57 minucie sędzia "odsyła" zawodnika Leśnika Sebastiana Kościańskiego do szatni za dwie żółte kartki. Łobżenica wykorzystując osłabienie w ostatnich 15 minutach zdołała zdobyć 4 bramki ( 75', 77', 83', 84') i mecz skończył się wygraną Łobżenicy 4:2. Leśnik mecz zaległy zagra w Gołańczy w najbliższy weekend.

Klasa okręgowa:

W sobotę 21 listopada drużyna seniorów Iskry Wyszyny rozegrała w Rosku ostatni planowy mecz w rundzie jesiennej, który przegrał 3:0. Także na ten dzień zaplanowana była uroczystość z okazji 20 lecia powstania klubu. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne wszystko zostało odwołane były tylko życzenia od prezesa klubu Pawła Lubańskiego dla zawodników i gratulacje za wspaniały pomysł powołania klubu dla inicjatora tego przedsięwzięcia Krzysztofa Kina. W tym jubileuszowym meczu zagrał Szymon Opara jeden z najdłuższym stażem w Iskrze nieustannie związany z klubem od 2005 roku jako czynny zawodnik.
Jak zapewniają władze klubu uroczystość na pewno się odbędzie, ale dopiero po ustaniu epidemii.

Rewelacyjnie grający w tej rundzie Kłos Budzyń ponownie potwierdził swoją klasę. Kłos tym razem podejmował Unię Wapno i długo się „ męczył” bo dopiero w 70 minucie Dominik Szymański zdobył jedynego gola w całym meczu.

Mistrzem jesieni klasy okręgowej została Korona Stróżewo i tutaj nie było niespodzianki. Korona z łatwością wygrała ze Stellą Białośliwie 5:1, chociaż pierwszą bramkę zdobyli goście. Dla Korony bramki zdobyli: Damian Śmigielski, Patryk Polak dwa razy, Marcin Hadała i Sebastian Świder.

Sokół Szamocin wygrał na wyjeździe w Pęckowie 0:6. Bramki zdobyli: Daniel Spychalski, Mateusz Abram, Mateusz Kadzban dwie i Adrian Szulc także dwie.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Dodaj ogłoszenie