Polonia Chodzież pokonała Spartę Złotów i od dziś jest liderem V ligi.

Polonia Chodzież liderem V ligi.

W sobotę 24 kwietnia Polonia Chodzież podejmowała Spartę Złotów jeszcze jako wicelider.
Na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego działacza ze Złotowa.

Polonia rozpoczęła spokojnie nawet przez pierwsze minuty goście dominowali, ale już w 21 minucie to się zmieniło. Po faulu rzut wolny mocnym podaniem wykonał Benjamin Bednarz podając do Michała Piwińskiego, który zdobył bramkę dla Polonii na 1:0.

W 53 minucie zawodnik Polonii faulował w polu karnym Sparty i sędzia zarządził rzut karny, który został obroniony przez Karola Hermana.

Podobna sytuacja w 78 minucie, ale faulował zawodnik Sparty. Rzut karny na drugą bramkę dla Polonii zamienił Benjamin Bednarz na 2:0.
Takim wynikiem mecz się zakończył.

Po tej wygranej Polonia Chodzież zajęła miejsce lidera V ligi, bo Huragan Pobiedziska zremisował z Lechią Kostrzyn, obie drużyny mają po 45 punktów.

W dzisiejszym meczu zagrał Jakub Zbieralski, który został w poprzednim meczu ze Skokami ukarany czerwoną kartką za rękę. Zagrał, bo Zarząd Polonii odwołał się od tej decyzji i udowodniono, że ręki nie było ( analiza nagrania). Można wyobrażać sobie jaki mógłby być wynik, kiedy by to Poloniści zagrali cały mecz w pełnym składzie.