Polonia Chodzież kolejny raz pokazała klasę [ZDJĘCIA]

W sobotę 31 października Polonia Chodzież podejmowała Orkan Śmiłowo w meczu o mistrzostwo V ligi

W sobotę 31 października Polonia Chodzież podejmowała Orkan Śmiłowo w meczu o mistrzostwo V ligi. Obie drużny rozpoczęły ostrą walkę na boisku po jednej jak i po drugiej stronie mogliśmy zobaczyć po kilkanaście akcji. W 27 minucie zawodnik Polonii atakował bramkę gości i został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, którego skuteczne wykorzystał Oskar Machowski zdobywając pierwszą bramkę dla Polonii na 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W 55 minucie bardzo ładna akcja Dawida Chmielnickiego pod bramką gości, ładne kiwki, ale ostatecznie przewrócono Dawida, na szczęście szybko dobiegł Wiktor Moskalik, który posłał piłkę do bramki na 2:0 dla Polonii.
Orkan zaczął coraz bardzo intensywnie atakować i w 75 minucie zdobyli gola na 2:1. Końcówka meczu to obrona Polonii, nerwówka, faule i czerwona kartka dla Polonii w konsekwencji dwóch żółtych. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Polonii Chodzież 2:1.

Filip Mach trener prowadzący Polonii Chodzież: Do 70 minuty mieliśmy mecz pod kontrolą. Przy 2:0 powinniśmy podwyższyć wynik oraz zamknąć to spotkanie. Tracimy jedną bramkę. Przeciwnik nabrał wiatru w żagle. Udało się jednak zachować trochę zimnej krwi i zakończyć spotkanie z 3 punktami. Dziękuję zawodnikom za czwartą wygraną z rzędu

Oskar Machowski: Pierwsza połowa bardzo dobra, druga też, chociaż nie potrzebna była strata bramki. Mogliśmy zdobyć więcej bramek, ale oczywiście do tego potrzeba trochę szczęścia.