Piękny ślub

Artykuł sponsorowany
Sesja ślubna w wysokich górach, na Majorce albo podczas skoku ze spadochronem? Dziś niemal wszystko jest możliwe i jeśli ktoś ma fantazję oraz pieniądze, może pokusić się o udział w naprawdę oryginalnym "plenerze" ze swoją świeżo poślubioną, drugą połówką.

Jak jednak mówi fotograf Roland Schwarz, w Chodzieży i powiecie takie zlecenia to wciąż raczej rzadkość.
- Nasz lokalny rynek stosunkowo wolno nasiąka trendami i dla wielu klientów bardziej liczy się sam fakt, że wydarzenie zostanie w jakiś sposób udokumentowane, niż oryginalna koncepcja czy styl zdjęć - mówi Roland Schwarz.
Chodziescy nowożeńcy niekoniecznie są skłonni płacić więcej w zamian za wyższą jakość fotografii. Powoli się to jednak zmienia - na przykład "sztywne", studyjne sesje zdecydowanie odchodzą już do lamusa.
Są wciąż oczywiście osoby, dla których mają one swój urok. Roland Schwarz stara się jednak przekonywać swoich klientów do zmiany zdania i wyjścia w plener, bo - jak mówi - zdjęcia wykonywane na zewnątrz, bez starannego pozowania, mają dużo więcej uroku, a sama sesja ślubna może być dla pary świetną rozrywką i przygodą, którą będą jeszcze długo wspominać.
- Ludzie często decydują się na zdjęcia w miejscach, w których się poznali. Lokalizacji, w których można zrealizować sesję jest tak wiele, że nie miałem jeszcze dwóch identycznych zleceń - podkreśla Roland Schwarz.
Jak radzi, sesję najlepiej jest zorganizować już po ślubie, a nie w samym "wielkim dniu". W takim przypadku czas na wykonanie zdjęć jest bowiem bardzo ograniczony, a młoda para bywa spięta i podenerwowana - co często widać na fotografiach.
Fotografowie mają oczywiście swoje sposoby na to, jak w takich przypadkach postępować. Można na przykład rozładować nieco atmosferę przy pomocy swobodnej rozmowy. Według Rolanda Schwarza współpraca z fotografowanymi osobami staje się wówczas dużo łatwiejsza.
Nie każdy jednak potrafi odpowiednio "zagrać" przed obiektywem. Zdaniem cho-dzieskiego fotografa, w większości przypadków najlepiej jest, gdy młodzi pozostają sobą i podczas sesji zachowują się spontanicznie i naturalnie.
Za pełną dokumentację fotograficzną ślubu i wesela w Chodzieży płaci się średnio od 1200 do 1700 złotych. W cenę wliczona jest też sesja plenerowa. Podobny koszt dotyczy ślubnych materiałów wideo. Osobno płatne są dodatkowe usługi - na przykład wykonanie fotoksiążki, prezentacji czy ślubnego teledysku.
- Jeśli chodzi o materiały filmowe, to możliwości jest naprawdę dużo. Można zamówić na przykład zaproszenia ślubne w formie wideo, a najnowsza moda to nagrywanie podziękowań dla rodziców - mówi Roland Schwarz.
Nagranie odtwarza się z projektora podczas wesela. Jest to bardzo wzruszający moment dla wszystkich gości.
- To coś bardziej oryginalnego, niż zwykłe wręczenie kwiatów, a samo nagranie staje się później bardzo miłą pamiątką - dodaje fotograf.

Dodaj ogłoszenie