Zwycięstwo Polonii Chodzież w meczu z Centrą Ostrów Wlkp

Polonia Chodzież rozegrała mecz z Centrą Ostrów Wielkopolski i wysoko go wygrała. Ten mecz bardzo podniósł morale w chodzieskiej drużynie, której trzy punkty bardzo się przydały.

W sobotę 21 października Polonia Chodzież podejmowała zespół Centa Ostrów Wielkopolski w meczu o mistrzostwo IV ligi. Mecz rozgrywany był w Dziembowie.

Polonia zaczęła kiepsko bo w 21 minucie przegrywała już 0:1, ale szybkie akcje Wandersona Correa na 1:1 i w 30 minucie bramka Daniela Chmielnickiego na 2:1 zupełnie zmieniły dalszą część spotkania.

Zaraz po przerwie zawodnik gości otrzymał czerwoną kartę i grali w osłabieniu, ale i tak zdobyli drugą wyrównującą bramkę na 2:2.

Poloniści nie zwalniali i 70 minucie Dima Mamro zdobył trzecią bramkę na 3:2 co dało kolejny impuls drużynie.
W 82 minucie oś niesamowitego Jakub Zbieralski popisał się fenomenalną akcją kiwając w polu karnym najpierw jednego, później drugiego, trzeciego zawodnika gości i przerzucając piłkę nad bramkarzem zdobywając bramkę na 4:2 dla Polonii. W doliczonym czasie Enrico Witczak podwyższył wynik spotkania na 5:2 i tak zakończył się mecz. Poloniści bardzo szczęśliwi podziękowali kibicom za doping. Mecz w zastępstwie pauzującego trenera poprowadził trener Sergiusz Grabowski.

Dawid Jasiński trener Polonii:

Zdobyliśmy upragnione 3 pkt i z tego powodu bardzo się cieszymy. W ostatnich spotkaniach nasza gra była dobra, ale nieskuteczna i brakowało tego co najważniejsze czyli punktów. Dzisiaj strzelamy 5 bramek , ale nie ukrywajmy sytuacji było znacznie więcej, nad tym musimy cały czas pracować. Z przebiegu spotkania byliśmy lepszym zespołem, mieliśmy słabszy moment gry na początku drugiej połowy i przeciwnik to wykorzystał strzelając bramkę na 2:2. Slabsze 10 minut i to w przewadze jednego zawodnika mogło nas drogo kosztować. Ostatecznie przy wsparciu kibiców zdobywamy 3 pkt, dzisiaj się cieszymy, a od jutra myślimy już o następnym meczu.