ZaDyszka 2021. ZaDyszka wraca na ulice Chodzieży. Bieg już w niedzielę

Bożena Wolska
Medale na ZaDyszkę 2021.
Medale na ZaDyszkę 2021. Materiały Organizatora
W niedzielę odbędzie się chodzieska ZaDyszka. Trasa biegu została wytyczona ulicami miasta. Przypomnijmy, rok temu zawodnicy biegali wokół Jeziora Miejskiego.

ZaDyszka 2021. W ubiegłym roku Komenda Wojewódzka Policji nie wydała zgody na organizację biegu ulicami miasta - tłumacząc decyzję obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Jak informuje organizator, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży, w niedzielę 10 października wróci na ulice miasta.

- Przez dłuższy czas nie mogliśmy mieć pewności, jaką trasą poprowadzi tegoroczny bieg. Dziś możemy już powiedzieć, że zgodnie z charakterem ZaDyszki, jej uczestnicy pobiegną przez Chodzież - piszą organizatorzy.

Obecnie na liście startowej widnieje prawie 320 uczestników - limit ustalono na 450, tak więc można jeszcze się zapisywać. Start biegu nastąpi o godzinie 11.
Co roku uczestnicy imprezy otrzymują specjalne medale. Na obecną edycję biegu przygotowano medal z wizerunkiem chodzieskiego statku wycieczkowego - Chodzieżanki.

Rok temu na ZaDyszce
Pierwszy na mecie w 2020 roku zameldował się Abderrahim Elasri z czasem 31.57 z Chorzowa, tuż za nim był Jakub Szymankiewicz z Wronek z czasem 32.14, a trzeci był Mykola Mevsha. Wśród kobiet zwyciężyła z Marta Łagownik z Smaruj Na Trening Team z czasem 35.47, druga była Monika Kaczmarek z czasem 37.15 trzecie miejsce zajęła Rozalia Gabska.
Wśród mieszkańców powiatu chodzieskiego najszybciej trasę przebieg Roman Kołodziejczyk z PCH Rum, który jednocześnie jest pomysłodawcą i jednym z organizatorów Chodzieskiej Zadyszki. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Norbert Zodrow , a trzeci był Michał Wylegała, czwarte miejsce zajął Janek Hardych z Szamocina.