ANK
Triathlon w Chodzieży: Rywalizacja na dystansach 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM [ZDJĘCIA] Michał Jurek
Podczas tegorocznego triathlonu w Chodzieży, zawodnicy zmierzyli się z trzema dystansami: 1/8 IM, 1/4 IM i 1/3 IM. Odbyły się także biegi dla dzieci

W niedzielę 5 sierpnia w Chodzieży odbył się drugi etap triathlonowego cyklu Triathlon Series 2018. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: 1/2 IM, popularnej „ćwiartce”, czyli 1/4 IM oraz 1/8 IM.

Rywalizację na najkrótszym dystansie 1/8 IM wygrał Adam Zięba z Bydgoszczy. Najlepszy z naszych zawodników Artur Mieloch zajął 6 miejsce. Wśród kobiet najlepiej wypadła Ewa Karpienia ze Szczecina, a najlepszą zawodniczką z naszego powiatu była Magdalena Behrendt.

Na dystansie 1/4 IM pierwsze miejsce zajął Mateusz Koper z Tczewa, a wśród pań - Agnieszka Filarecka z Bydgoszczy. Drugi w kat. open był Marcin Mizgajski, startujący w barwach "Sklep Arka Chodzież". Agnieszka Staszewska z Budzynia była 8 wśród kobiet.

Z kolei na dystansie 1/2 IM zwycięzcą zawodów Maciej Adamczyk z Obornik, a wśród kobiet - Barbara Nadolska z Murowanej Gośliny. 19-te miejsce w kat. open zajął Hubert Rewoliński z Chodzieży.

Odbyła się też rywalizacja w sztafetach i biegi dla dzieci Kids Run. W tych ostatnich trzecie miejsce na dystansie 200 m zajął Gracjan Mizgajski z Chodzieży. Na dystansie 500 m pierwszy był Nikodem Krzykawski z Budzynia.