Tłumy kibiców podczas meczu inauguracyjnego Kłosa z Leśnikiem

W meczu inauguracyjnym rozgrywki V ligi Kłos Budzyń zmierzył się z Leśnikiem Margonin. Mecz cieszył się ogromnym zainteresowaniem na który przybyło ponad 600 kibiców.

W piątek 12 sierpnia w meczu inauguracyjnym V ligi, Kłosa Budzyń podejmował Leśnika Margonin. Mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców, których przybyło 645 pośród nich było wielu piłkarzy z okolicznych drużyn i najmłodsza kibicka Antosia Brychczyńska. Piękna pogoda sprawiła, że na trybunach panowała piknikowa atmosfera.

W pierwszych minutach meczu w większości Leśnik przeprowadził więcej ataków co przełożyło się na zdobycie bramki w 16 minucie przez Tobiasza Janiszewskiego po asyście Wiktora Andryszaka na 0:1. Do przerwy dużo akcji po obu stronach w większości gości.

W przerwie meczu prezes Kłosa Tomasz Górzny i prezes pilskiego okręgu Adam Luboński wylosowali kilka nagród dla kibiców.

Na początku drugiej polowy podobna sytuacja, ale w dalszej części meczu Kłos ze zdwojoną siłą atakował stwarzając dożo podbramkowych sytuacji między innymi przez Filipa Czerwińskiego, Kacpra Hekerta, Artura Bredowa i piękne wykonanie rzutu wolnego przez Artema Szewczuka, który jednak został obroniony przez doświadczonego bramkarza Leśnika Artura Nowaka.

Gra przyspieszała coraz bardziej wtedy dochodziło do niesportowych zachowań i w 88 doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami obu drużyn czego wynikiem były po dwie żółte kartki dla zawodów gospodarzy i gości. W doliczonym czasie zawodnik gospodarzy nie mógł pogodzić się z upomnieniem żółtą kartką kartki i po krótkiej wymianie zdań z sędzią otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną. Tym sposobem Kłos kończył mecz w 10-kę., ale zanim się skończył to jeszcze Mieszko Piechocki z Leśnika Margonin zdobył bramkę z karnego po faulu na 0:2 i takimi wynikiem mecz się zakończył.

Dawid Jasiński trener Leśnika Margonin: Pierwszy mecz, derby i też z wymagającym rywalem. Wszyscy czekaliśmy na to inauguracyjne spotkanie. Mecz wyrównany, dużo walki. Zagraliśmy mądrze z dużą determinacją. Cieszymy się z 3 pkt, pracujemy dalej i skupiamy się na kolejnym spotkaniu. Kłos z pewnością będzie groźny, jest to młody ambitny zespół, który ma dobrego trenera. Rywalowi zza między życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.