Świąteczne rozgrywki drużyn piłkarskich z powiatu chodzieskiego

Piotr Hadała, Patryk Polak, Damian Śmigielski, Mikołaj Ostromecki i Michał Michalski z Korony Stróżewo Piotr Ślęzak
Ta kolejka piłkarska przyniosła wygrane, przegrane i jeden remis naszym drużynom

W ostatni świąteczny weekend drużyny piłkarskie rozegrały swoje mecze. Polonia, Korona i Iskra wygrały, Leśnik i Sokół remis, Kłos i Kłos II zaliczyły porażki.

W Wielką Sobotę 8 kwietnia Korona Stróżewo podejmowała Kłosa Budzyń w meczu o mistrzostwo V ligi. Był to bardzo ciekawy mecz, dla Kłosa dużo lepszy niż poprzedni, ponieważ Kłos już w 22 minucie wyszedł na prowadzenie bo bramce Łukasza Gargolińskiego na 0:1, gospodarze po bramce Patryka Polaka wyrównali w 39’ na 1:1. Tuż po przerwie pięknym strzałem popisał się Damian Śmigielski z Korony podwyższając wynik na 2:1 i na koniec w 90’ Piotr Hadała z bliska zdobył trzecią bramkę na 3:1 dla Korony i takim wynikiem mecz się zakończy, który obejrzało 121 kibiców.

Polonia Chodzież jako wicelider wygrała wyjazdowy mecz w Trzciance 1:3. Dla Polonii bramki zdobyli w 26’ Jakub Zbieralski na 0:1, później bramkarz Karol Herman obronił karnego, w 41 minucie gospodarze wyrównali. W 68 Dima Mamro zdobył bramkę na 1:2 i w 90 Michał Piwiński podwyższył na 1:3.

Sergiusz Grabowski trener Polonii Chodzież:

Ważne kolejne punkty wywalczone na na ciężkim terenie. Cieszymy się ze zwycięstwa i walczymy dalej.

Leśnik Margonin zremisował we Wronkach 1:1, dla Leśnika bramkę zdobył Sebastian Górzyński

Klasa A

Kłos II Budzyń przegrał na własnym boisku 0:3 z Unią Ujście. Sokół Szamocin zremisował z Jedność Zakrzewo 1:1, dla Sokoła bramkę zdobył Kacper Walczak.

Rewelacyjny mecz rozegrała Iskra Wyszyny w Połajewie. W 5 minucie bramkę dla Iskry zdobył Mateusz Bednarek, gospodarze wyrównali w 18’, w 30 było 1:2 po bramce Huberta Walkowiaka, gospodarze w 42 i 45 prowadzili 3:2. Po przerwie 53 ponownie Hubert Walkowiak remisuje 3:3, gospodarze znowu wyszli w 54 na prowadzenie. Iskra się nie poddawała i w 69’ Mateusz Bednarek zdobył bramkę na 4:4 i Daniel Gapiński w 73 minucie zdobył piątą zwycięską bramkę dla Iskry na 4:5.