Podsumowanie piłkarskiej rundy jesiennej. Polonia, Korona i Leśnik

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Jak sobie radziły nasze drużyny

Rudna jesienna dobiegła do końca nasze drużyny wypadły średnio. Dzisiaj podsumowaliśmy drużyny z V ligi czyli Polonię Chodzież, Leśnika Margonin i Koronę Stróżewo.

Polonia Chodzież

W skład Polonii Chodzież wchodzą następujące drużyny: seniorów grających w V lidze, trenerem jest Sergiusz Grabowski, juniorów starszych i juniorów, trenerem jest Filip Mach, młodzik i trampkarz, trenerką jest Magdalena Mazurek, orliki 2010, trenerem jest Rafał Mrugalski, orlików 2021, trenerem jest Dawid Kisiel, żaków, trenerem jest Remigiusz Skibiński i skrzatów i maluchów, trenerem jest Cezary Krukowski.
Najskuteczniejszym piłkarzem Polonii okazał się Wiktor Moskalik, a wśród drużyn młodzieżowych Patryk Ratajewski.

Sergiusz Grabowski trener Polonii Chodzież:

Ciężko jednoznacznie ocenić mi tą rundę bo wszyscy w klubie bardzo chcemy wygrywać wszystkie mecze i grać coraz lepiej w każdym meczu, osiągając najwyższe cele. Zagraliśmy 20 meczów, 13 wygrywając, 2 remisując mając dwa rzuty karne w końcówce meczu, a w 5 nie byliśmy wystarczająco dobrzy i tu diabeł tkwi w szczegółach u każdego zawodnika inaczej, co warunkuje na cały zespół. Cyba najbardziej elektryzującym momentem był finał Pucharu Polski, którego byliśmy gospodarzami, organizatorami i wypadł naprawdę nieźle. A sam mecz nie mógł ułożyć się dla kibiców lepiej. Dla zespołu takie zwycięstwo w finale i m.in. półfinale pokazuje, że można wygrać każdy mecz w pełni determinacji i w wierze w swojej grze. Dlatego kluczem jest wspólne dążenie do osiągnięcia celów niezależnie od przeciwności i przeciwników. Wielkie słowa uznania dla trenerów, sponsorów, instytucji, wolontariuszy, wiernych kibiców i przyjaciół tworzących społeczność sportową klubu. Życzę zdrowych, spokojnych Świąt i szczęścia w Nowym Roku!

Leśnik Margonin

W skład klubu Leśnik Margonin wchodzą następujące drużyn: seniorzy -pierwsza drużyna grająca w V lidze trenerem jest Cezary Krukowski, druga drużyna seniorska grająca w klasie A, gdzie trenerem jest Maciej Nowak, która zajęła 2 miejsce w tabeli, drużyna juniorów młodszych trenerem jest Maciej Nowak, drużyna młodzików i żaków, trenerem jest Szymon Nejman i drużyna orlików trenerem jest Ryszard Grela. Obecnie w klubie trenuje 110 zawodników.

Na działalnością klubu czuwa zarząd w składzie: prezes Bartosz Pachowicz, dyrektor sportowy Andrzej Zaborowski, Anna Sobolewska, Trojan Walczak i Andrzej Łapacz.

Cezary Krukowski trener Leśnika Margonin:

Z kilku powodów była to dla nas ciężka runda. Praca, wyjazdy, kontuzje kluczowych zawodników zaburzyły okres przygotowawczy. Nie zagraliśmy jednego sparingu w tym samym składzie często zbierając się na mecz w 12 lub 13 osób. To musiało się odbić na wynikach. W tej lidze, a zaznaczę ze jest to najsilniejsza grupa 5 ligi w Wielkopolsce nie da się nie trenować i grać na poziomie na którym przyzwyczailiśmy naszych kibiców. Mimo wszystko zdobyliśmy 17 punktów za co w imieniu klubu dziękuję wszystkim zawodnikom tym grającym więcej lub mniej. Wierzę, że stać nas na więcej tylko wszyscy musimy podążać w tym samym kierunku- dobro klubu. W imieniu całego zespołu chciałbym życzyć wszystkim kibicom zdrowych i wesołych świąt.

Korona Stróżewo

Koronę Stróżewo tworzą cztery drużyny: skrzat – trener Karol Kaniewski, żak- Karol oraz Tomasz, orlik E2- Tomasz Gerke i drużyna seniorska - Mateusz Kunysz. Łącznie w klubie trenuje w grupach młodzieżowych ok. 25 dzieciaków. Seniorzy ok. 20 Zarząd tworzą: koordynator główny Michał Andrzejczak, ko.ds. Finansów Tomasz Gerke, ko.ds. Technicznych Bartosz Antosik, ko.ds. Administracyjnych Michał Jurek, ko.ds. Marketingowych Radosław Jopp.

Mateusz Kunysz trener Korony Stróżewo:

Pracę z drużyną Korony Stróżewo rozpocząłem pod koniec rundy, więc trudno mi odnieść się do postawy drużyny w całej rundzie jesiennej. Stwierdzenie, że nikt w klubie nie jest zadowolony z dorobku punktowego i w konsekwencji miejsca w tabeli, nie będzie żadnym odkryciem. W ostatnich meczach drużyna Korony prezentowała się na boisku bardzo przyzwoicie, ale cóż z tego, w piłce nożnej nie przyznaje się punktów za prezencję. Zabrakło nam skuteczności, lepszej organizacji gry, zwłaszcza w fazach przejściowych oraz determinacji, właściwych i szybkich decyzji pod własną bramką. Czynnikiem, który nie pomagał drużynie była presja zwycięstwa i długa niemoc w realizacji tego celu. Znużenie psychiczne i zmęczenie fizyczne długą rundą jesienną było zauważalne u zawodników. Przed nami okres przygotowawczy i dużo pracy, by wyeliminować mankamenty, które spowodowały naszą sytuację. Wierzę, że uda nam się to zrealizować. Wszystkim sympatykom Korony Stróżewo w imieniu zawodników i własnym serdecznie dziękuję za doping w całej rundzie. Trzymajcie za nas kciuki.

Tabela V ligi: 1. Noteć Czarnków 41, 2. Zamek Gołańcz 34, 3. Wiara Lecha 32, 4. Lubuszanin Trzcianka 27, 5. AP Reissa 25, 6. Pogoń Łobżenica 25, 7. Polonia Chodzież 23, 8. Błękitni Wronki 21, 9. Concordia Mur. Goślina 19, 10. Leśnik Margonin 17, 11. Sparta Oborniki 17, 12. Przemysław Poznań 16, 13. Korona Stróżewo 14, 14. TPS Winogrady 13, 15. Wełna Skoki 11, 16. Sparta Szamotuły 6.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie