Pływanie w płetwach. We Francji odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów

ChodzieżNM
Julia Małachowska wywalczyła brązowy medal na 50 metrów po powierzchnią wraz z rekordem Polski juniorów i seniorów

Na Mistrzostwach Świata Juniorów w pływaniu w płetwach, które odbywały się we francuskim Annemasse, Julia Małachowska wywalczyła brązowy medal na 50 metrów po powierzchnią wraz z rekordem Polski juniorów i seniorów. Dobrze spisali się także inni reprezentacji chodzieskiego UKS Delfinek Jedynka.

Julia Małachowska do zawodów przygotowywała się od dwóch lat. Gdy wówczas na Mistrzostwach Świata Juniorów w Grecji przypłynęła na metę piąta, wiedziała, że kolejne dwa lata będą decydujące. W tym roku bowiem ostatni raz startuje jako juniorka i wiedziała, że ma o co walczyć.

Na początku tego roku razem z trenerem Bartoszem Smarujem postanowili, że będę pływać po południu codziennie i trzy razy w tygodniu rano i to pomogło dopracować pewne rzeczy. Oprócz brązu, Julia Małachowska zajęła ósme miejsce na 100 m po powierzchni.

Nick Davies był niedawno również w Margoninie.

Jej siostra Kinga była ósma po powierzchni i dziesiąta na 100 m pod wodą, a także dziewiętnasta na 50 m w podwójnych płetwach. Ponadto Kacper Wiśniewski był ósmy na 50 m pod wodą, siódmy na 50 m bf, dziewiąty na 100 m bf i szesnasty na 50 m pw. Natomiast Agata Rettig była trzynasta na 400 m pp, dwunasta na 200 m pp i trzynasta na 800 m pp. Sztafeta, w której składzie płynęły 3 nasze reprezentantki, zajęła czwarte miejsce i ustanowiła nowy rekord Polski juniorek i seniorek na 4x100 m pp oraz dziesiąte miejsce na 4x200 m pp.