Piłka: Korona Stróżewo na wyjeździe pokonała Unię Ujście 5:3 [ZDJĘCIA]

MH
W rozegranym 23 sierpnia meczu z w Ujściu, górą byli piłkarze Korony Stróżewo. Wygrali z Unią 5:3

Rywalizacja w pilskiej klasie okręgowej przebiegała dotychczas dość zaskakująco, bo kto spodziewałby się, że Korona Stróżewo po trzech kolejkach będzie posiadała w swym dorobku tylko jeden punkt za remis z Połajewem w drugiej kolejce? Pozostałe dwa spotkania drużyna Piotra Jankowskiego wysoko przegrała - w dodatku na własnym boisku w Stróżewie.

Rezultaty kilku innych meczów "okręgówki" też były zaskakujące, bowiem dotychczasowi faworyci spisywali się raczej słabo. Ponieważ do końca sezonu pozostało jednak jeszcze sporo czasu, można mieć nadzieję, że drużyny "przebudzą się" i zaczną uzyskiwać spodziewane, korzystne wyniki.

W pozytywny scenariusz wierzą też zapewne kibice Korony, która - jak pamiętamy - w poprzednim sezonie grała dobrze i przez chwilę mówiło się nawet o szansie na awans drużyny do IV ligi. Czy to marzenie się spełni? Mimo wygranego w czwartej kolejce spotkania z Unią Ujście, w dalszym ciągu trudno o jakąkolwiek pewność.

Mecz rozegrano awansem już w miniony czwartek 23 sierpnia - termin został zmieniony, z uwagi na wyjazd kilku zawodników na międzynarodowy turniej piłkarski oldboy. Dodajmy, że Unia nie zdobyła do tej pory żadnego punktu w rozgrywkach - mogła się więc naszym piłkarzom wydać stosunkowo łatwym przeciwnikiem.

Nieoczekiwanie, w 25 minucie drużyna ze Stróżewa przegrywała jednak z Ujściem aż 0:3. Na szczęście piłkarze Piotra Jankowskiego nie załamali się i jeszcze przed przerwą Koronie udało się doprowadzić do remisu, po golach strzelonych przez Macieja Dąbrowskiego, Daniela Gapińskiego i Mateusza Barełkowskiego.

Tak więc pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 3:3. W drugiej części meczu na boisku dominował już zaś zespół Stróżewa, który w 49 minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Krzysztofa Troczyńskiego.

Ostatecznie, mecz zakończył się zwycięstwem Stróżewa 5:3. Po golu Troczyńskiego, wynik na korzyść naszej drużyny podwyższył Karol Kaniewski.

Chodzież.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (67) 281 24 67