Odbył się VII Bieg Uliczny „Chodzieska ZaDyszka”

Ponad 240 zawodników wystartowało w biegu ulicami Chodzieży

W niedzielę 9 października odbył się VII Uliczny Bieg „Chodzieska ZaDyszka” w Chodzieży na starcie którego stanęło ponad 240 zawodników.

Tuż przed biegiem słowa sportowej rywalizacji wypowiedzieli przewodnicząca Rady Miasta Mirosława Kutnik i wiceburmistrz Chodzieży Piotr Witkowski. O godzinie 11.00 zawodnicy wyruszyli ulicami miasta na dziesięciokilometrową trasę biegu. Start i meta mieściła się na terenach przy MOSiR na ulicy Staszica.

Pierwszy na metę wbiegł Jakub Szymankiewicz z Wronek z czasem 32,17, drugi był Andrzej Kuśmider z WLKMS Pomorze Stargard z czasem 34,06, trzeci na mecie zameldował się Marcin Zagórny z Rakiety Kosmos z czasem 34,14.

Wśród kobiet zwyciężyła Martyna Masłowska z Bystrzycy Kłodzkiej z czasem 35,35, druga była Halina Rasińska z AZS Poznań Biegożery z czasem 37,19, a trzecia Anna Mrotek z Angoal z czasem 38,06.

Najszybszym biegaczem z powiatu chodzieskiego okazał się Marcin Zieliński z PCH_RUN z czasem 34,34, drugim był Norbert Zodrow, a trzecim Roman Kołodziejczyk.

W śród mieszkanek powiatu chodzieskiego zwyciężyła Magdalena Behrendt z PCH_RUN z czasem 45,52, druga była Justyna Skibińska, trzecia Monika Tokarz

Organizatorem biegu był MOSiR Chodzież, a przed biegiem, w trakcie i po biegu przygrywał znany chodzieski zespół "Suplement diety"