Odbył się turniej tenisa w Chodzieży o Puchar Banku Spółdzielczego

ChodzieżNM
Turniej tenisa w Chodzieży o puchar BS zgromadził zawodników z całej Polski.

Odbył się turniej tenisa ziemnego o Puchar Banku Spółdzielczego w Chodzieży, będący zarazem otwartymi mistrzostwami Chodzieży w tenisie.
Podobnie, jak w poprzednich latach, do Chodzieży zawitali zawodnicy z bardzo wysokimi rankingami, wg list PZT, co gwarantowało najwyższy poziom rozgrywek we wszystkich kategoriach wiekowych, tj.: OPEN, +40, +50 i Debel OPEN.
Faworyci nie zawiedli, ale doszło też do niespodzianek turniejowych.
W kategorii wiekowej +50 doszło do sporej niespodzianki. Zwycięzcą tej kategorii został Jarek Drąg z Piły, który po drodze pokonał zawodnika z nr 1 Grzegorza Wasilewicza z Włocławka, a w finale Janusza Słomińskiego, rozstawionego z nr 2. Jarek Drąg startował dotąd we wszystkich edycjach tego turnieju i w pełni zasłużył na pierwsze zwycięstwo w tym turnieju.
W kategorii +40 w finale zagrali Jacek Mierzejewski (Koziegłowy k/Poznania) z Markiem Frasem z Poznania. Po bardzo wyrównanym meczu zwyciężył Mierzejewski 6-2, 2-6, 12-10 (super tie break). Obaj zawodnicy również grali we wszystkich edycjach tego turnieju i po raz pierwszy dotarli do finału.
W najsilniejszej kategorii OPEN, ubiegłoroczny zwycięzca, Piotr Pawlicki z Poznania i nr 1 turnieju, został pokonany już w półfinale przez Tomasza Żuchowskiego z Poznania 6-1, 6-0, który następnie pokonał w finale Dawida Kujawę z Kołobrzegu 6-3, 6-1 i wygrał cały turniej. Tomek Żuchowski to tenisista z ścisłej czołówki krajowej w tenisie amatorskim, startujący w Chodzieży od wielu lat, ale podobnie jak pozostali tegoroczni zwycięzcy, odniósł swój pierwszy sukces w Chodzieży.
Świadczy to o wysokim poziomie turniejów rozgrywanych w Chodzieży i organizowanych przez TTZ AS.
W kategorii debel mężczyzn open Puchar Banku Spółdzielczego zdobyła para z Poznania Piotr Pawlicki i Tomasz Żuchowski, która pokonała parę Dawid Kujawa i Tomasz Kot z Kołobrzegu 6-3, 6-3.