Jakub Szymankiewicz zwycięzcą VIII Zadyszki Chodzieskiej cz. III

Już po raz 8 w Chodzieży odbył się bieg uliczny Chodzieska Zadyszka podczas którego udział wzięło prawie 240 zawodników z całego kraju.

W niedzielę 8 października w Chodzieży odbył się bieg uliczny VIII Zadyszka Chodzieska na starcie którego stanęło prawie 240 osób.

Tuż przed biegiem zawodnicy uczestniczyli w intensywnej rozgrzewce, a burmistrz Jacek Gursz i dyrektor Michał Strumnik powitali wszystkich w Chodzieży i życzyli wspaniałych sportowych wrażeń.

Zawodnicy startowali z terenów przy MOSIR Chodzież na ulicami musieli pokonać 10 km. Pierwszy na metę wbiegł Jakub Szymankiewicz z Wronek z czasem 31.06, drugi był Aliksandr Sanko z Grudziądza z czasem 31.25, a trzeci Kamil Linka z Kaczor z czasem 33.21.

Wśród kobie zwyciężyła Monika Stachowska z Piły z czasem 35.38, druga była Svietłana Sanko z Grudziądza z czasem 35.54, a trzecia Halina Rasińska z Plewisk z czasem 36.55.

W najmłodszej kategorii wiekowej M-16 zwyciężył Artem Szewczuk z Kłosa Budzyń, kategoria M-20 Norbert Zodrow z PCH-RUN Chodzież, M-30 Łukasz Stachowiak z Piły, M-40 Karol Jakubowski z Cielimowa, M-50, Romuald Piechocki z Poznania. Wśród kobiet w kategorii K-20 zwyciężyła Halina Rasińska z Plewisk, K-30 Monika Stachowiak z Piły, K- 40 Sabina Stachnik z Barlinka, K-50 Alicja Dąbrowska z TKKF Koszalin.

Najszybszym z powiatu chodzieskiego okazał się Norbert Zodrow, drugi był Marcin Zieliński, a trzeci Piotr Pasternak. Wśród kobiet pierwsza była Kasia Rewers z Wyszyn, druga była Magdalena Berhendt z Chodzieży, a trzecia Monika Tokarz z Chodzieży.

Podczas biegu świetną muzykę przygrywał chodzieski zespół Suplement Diety, a całość prowadził rewelacyjnie Piotr Jankowski.