Korona Stróżewo bez punktów w meczu inauguracyjnym

Korona Stróżewo zaliczyła porażkę podczas pierwszego meczu w nowym sezonie 2023/2024. Rywalem była bardzo dobra drużyna z Gołańczy

W sobotę 12 sierpnia Korona Stróżewo podejmowała w meczu inauguracyjnym o mistrzostwo V ligi zespół Zamek Gołańcz.

Obie drużyny rozpoczęły intensywna grę, dużo akcji, dużo sytuacji podbramkowych, chodź więcej sytuacji do zdobycia bramki mieli goście. Natomiast na początku drugiej połowy gospodarze bardzo przyspieszyli i bilans ataków był korzystniejszy dla Korony.

Jednak przy dużej liczbie ataków i kontrataków w 69 minucie zawodnicy z Gołańczy zdobyli bramkę po pięknej akcji dwóch zawodników na 0:1. Zawodnicy Zamek Gołańcz chwilę później wykorzystali chwilowe zamieszanie i tym samym schematem w 72 minucie meczu zdobyli drugą bramkę na 0:2.

Pod koniec meczu Kamil Kosiński, był bliski od zdobycia bramki, gdzie oddał bardzo mocny strzał na bramkę, ale bramkarz musnął piłkę ręką, która odbijając się od poprzeczki wypadła na róg.
Ostatecznie mecz zakończył się wygraną zespołu z Gołańczy 0:2, który obejrzało 156 kibiców.

Michał Garczyński trener Korony Stróżewo:

Bardzo dobry, toczony w szybkim tempie mecz wyrównanych drużyn. Wygrała ta, która pierwsza strzeliła bramkę. Mieliśmy swoje okazje, miał je też Zamek. Gratulacje dla rywali, a my z optymizmem patrzymy w kierunku kolejnych spotkań.