Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży zorganizowało spotkanie poświęcone profilaktyce raka piersi (FOTO)

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Udostępnij:
15 października przypadał Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży wykorzystało tę okazję do zorganizowania spotkania, poświęconego profilaktyce

Istniejące już od ponad dwóch lat Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży integruje i wspiera kobiety w różnych dziedzinach - czasem sięgając po tematy fundamentalne. Tak było na ostatnim spotkaniu, które odbyło się we wtorek 15 października. W związku z faktem, że tego dnia przypadał Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, wykorzystano okazję, aby porozmawiać o profilaktyce.

Małgorzata Polzin i Mariola Bączek ze Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek "Różowa wstążeczka" przypomniały, że podstawowym i jednym z najważniejszych elementów w procesie wczesnego wykrywania raka piersi jest samobadanie. Uczestniczki spotkania otrzymały wiedzę teoretyczną oraz praktyczne wskazówki, jak je prawidłowo wykonywać.

- Na spotkaniu gościliśmy również nadkom. Elżbietę Żulewską, która w chodzieskiej policji pełni funkcję profilaktyka społecznego. Pani nadkomisarz zaprezentowała walizkę narkotyczną i opowiedziała o narkotykach, dopalaczach i środkach odurzających, które należą do najpoważniejszych zagrożeń, na jakie narażeni są młodzi ludzie. Podejmujemy tematy trudne, bo wiemy, że w głębi serca każdy chciałby ochronić siebie i swoich bliskich od chorób i różnych innych zagrożeń. Wierzymy, że mamy szansę na skuteczne przeciwdziałanie i zapobieganie niebezpiecznym zjawiskom, dlatego spotkania o podobnych charakterze będą się regularnie odbywały w Kole Gospodyń - informują członkinie Koła.

Przypomnijmy, że Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży powstało w 2017 roku, a w czerwcu 2019 r. grupa nieformalna przekształciła się w stowarzyszenie. Mieszkanki Chodzieży chętnie uczestniczą w organizowanych przez Koło spotkaniach, które odbywają się w różnych, ciekawych formach. Do tej pory gospodynie brały udział m.in. w kursie samoobrony, w warsztatach twórczych, spotkaniach z psychologiem i coachem; przygotowały filmy i książki z przepisami kulinarnymi. Ponadto panie mają za sobą warsztaty ze stylistką, makijażystką czy specjalistą od zdrowego stylu życia. Poza tematycznymi spotkaniami odbywają się też takie, podczas których jest czas na rozmowę, wymianę doświadczeń i dzielenie się inspiracjami.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 29 października. O szczegółach, jak zawsze, będzie można się dowiedzieć z profilu Koła Gospodyń Miejskich w Chodzieży na Facebooku.

Zdjęcia: Koło Gospodyń Miejskich w Chodzieży, Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek "Różowa Wstążeczka"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pierwsza kobieta na czele francuskiego Zgromadzenia Narodowego

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie