Rynek w Chodzieży ma nową dekorację. Jak się Wam podoba? [ZDJĘCIA]

Redakcja
Na rynku w Chodzieży stanął napis z okazji 50-lecia wasztatów Cho-Jazz. Co sądzicie o tej nowej ozdobie jaka pojawiła się w centrum miasta?

50 lat Cho Jazz - napis o takiej treści stanął kilka dni temu na rynku w Chodzieży. Litery są duże i ażurowe, a wewnątrz wypełniają je gałęzie cisu.

Ozdoba przypomina o przypadającym w tym roku jubileuszu warsztatów Cho-Jazz. Została sfinansowana dzięki środkom, które zdobyła Lokalna Grupa Działania "Dolina Noteci". Za całym przedsięwzięciem stała Tatiana Kucik.

Stowarzyszenie "Dolina Noteci" brało udział w konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam EKO", który ogłosiła Fundacja Santander. Zgłosiło do niego projekt "Ekologiczna jazzowa Chodzież", którego autorką i koordynatorką była właśnie pani Tatiana. Kwota dofinansowania wynosiła 10 tys. złotych.

- W Stowarzyszeniu „Dolina Noteci” zrzeszeni są prawdziwi fani Jazzu, którzy corocznie uczestniczą w koncertach planowanych przez organizatorów. Warto dodać, iż Chodzież od wielu lat jest kolebką jazzu i wielu mieszkańców naszego (i nie tylko) regionu jest sympatykami tego rodzaju muzyki. Jest to również ukłon dla znanej na całym świecie kadry Cho-Jazz oraz dla uczestników corocznych warsztatów. Obserwując w latach ubiegłych muzyków grających na chodzieskim rynku uznaliśmy, że mieszkańcy oraz turyści będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z nimi na tle napisu - informuje Lokalna Grupa Działania.

Napis jest wykonany ze stalowych prętów i umieszczony w betonowych donicach. Dodatkowo otoczono go wężem świetlnym, aby było go widać również wieczorem.

To już druga nowość, jaka pojawiła się w tym roku na rynku. Pierwszą było serce, które stanęło na nim pod koniec kwietnia - jako podziękowanie dla osób walczących z koronawirusem, ale też jako wyraz zjednoczenia i nadziei.

Rynek w Chodzieży ma nową dekorację. Jak się Wam podoba? [ZDJĘCIA]

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie