Kłos Budzyń z kompletem punktów w pierwszym meczu wiosennym

Drużyna Kłosa Budzyń po pierwszym zwycięskim meczu rundy wiosennej
Drużyna Kłosa Budzyń po pierwszym zwycięskim meczu rundy wiosennej Piotr Ślęzak
Kłos Budzyń w pierwszym meczu inauguracyjnym rundę wiosenną podejmował zespół Orkan Śmiłowo, jak zwykle kibiców było tłumy

W niedzielę 19 marca Kłos Budzyń podejmowała zespół Orkan Śmiłowo w pierwszym meczu rundy wiosennej o mistrzostwa V ligi.

Pierwsza połowa meczu minęła spokojnie i bezbramkowo, wszystko zaczęło się w drugiej.
W 55 minucie Artem Szewczuk podał do Artura Bredowa, który główką z 7 metra zdobył pięknego i pierwszego gola dla Kłosa Budzyń na 1:0.

W 68 minucie rzadka sytuacja, ale tez się zdarza, sędzia główny meczu doznał kontuzji, ale po krótkiej przerwie poprowadził dalej spotkanie.

Goście się zmobilizowali i zaczęli intensywnie atakować i to przyniosło oczekiwany efekt w 84 minucie, gdzie z rzutu rożnego, a następnie z bliska odpowiedzieli wyrównującym golem na 1:1.

W 88 minucie podobną akcje jak wcześniej przeprowadził Kłos Budzyń, znowu Artem Szewczuk podał do Artura Bredowa, a ten z 10 metra zdobył bramkę dla gospodarzy na 2:1.

Kłos wygrał pierwszy wiosenny mecz 2:1, który obejrzało 432 kibiców.

Kuba Księżniakiewicz trener Kłosa Budzyń:

Długo oczekiwany moment, w końcu mecze o stawkę. Zawsze pierwszy mecz jest dużą niewiadomą jeżeli chodzi o przeciwnika, ale wiedzieliśmy o ich mocnych i słabych stronach i to wykorzystaliśmy. Zagraliśmy dobre spotkanie, jeżeli chodzi o organizację i zrealizowaliśmy plan jaki sobie założyliśmy przed meczem. Cenne trzy punkty na początek rundy.