Kamil Linka zwycięzcą V Różowego Biegu Charytatywnego „Przeganiamy Raka”.

Na starcie biegu "Przeganiamy Raka" stanęło prawie 300 zawodników. Zawodnicy biegli wokół Jeziora Miejskiego na dystansie 5 km. W międzyczasie trwał festyn profilaktyczny przy chodzieskim MOSiR i zawody przy SP 1.

W sobotę 9 września w Chodzieży odbył się V Różowy Charytatywny Bieg „Przeganiamy Raka” zorganizowany przez Chodzieskie Stowarzyszenie Amazonek „Różowa wstążeczka”. Bieg miał na celu zwrócenie uwagi na problem tej choroby i zachęcić do badań profilaktycznych.

Na starcie biegu stanęło prawie trzystu zawodników, w tym biegaczy, kijkarzy, sapcerowiczów i rowerzystów, którzy wystartowali na trasę biegu promenadą wokół Jeziora Miejskiego.

Po przebiegnięciu 5 kilometrów pierwszy na mecie zameldował się Kamil Linka z czasem 16.22, drugi był Marcin Palicki z czasem 16.39, a trzeci Norbert Zodrów z Chodzieży z czasem 16.47.

Wśród kobiet zwyciężyła Ewelina Salwa z Piły z czasem 19.39, druga była Monika Sobczak z Zamościa z czasem 20.31 i trzecia Agnieszka Cieciucha z Kcyni z czasem 21.17.

Stowarzyszenie Różowa wstążeczka w tym dniu zorganizowało całodzienny festyn profilaktyczny i oprócz biegu odbyły się także drużynowe zawody sportowe na boisku Szkoły Podstawowej nr 1.