Jagodziński, Grabowski i Pietras to pierwsza trójka chodzieskich pływaków na Karczewniku

Karol Jagodziński, Kamil Pietras i Radek Grabowski pierwsi wśród mieszkańców powiatu chodzieskiego Piotr Ślęzak
To już druga runda Pucharu Czterech Jezior, tym razem zawody odbywały się w Chodzieży na jeziorze Karczewnik. W śród mieszkańców powiatu chodzieskiego zwyciężył Karol Jagodziński.

W sobotę 29 lipca odbyła się II runda Puchary Czterech Jezior w Chodzieży na jeziorze Karczewnik w którym wystartowało 37 zawodników. Zawody zorganizowane były przez MOSiR Chodzież i Wielkopolskie Związek Pływacki w Poznaniu. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 3000 metrów.

Pierwszy na metę wpłyną Grzegorz Monczak z City Zen Poznania z czasem 41.45, drugi był Sebastian Urbaniak z Warta Poznań z czasem 43.26, trzecia i pierwsza wśród kobiet była Agata Czechyra z Warty Poznań z z czasem 44.32, trzeci wśród mężczyzn był Grzegorz Ćwikła z Koszalin Masters z czasem 44.45.

Wśród pań drugie miejsce zajęła Alicja Siedlaecka z Warty Poznań z czasem 45.55, a trzecia była Joanna Czechyra z Warty Poznań z czasem 49.48.

Wśród mieszkańców powiatu chodzieskiego zwyciężył Karol Jagodziński z czasem 50.49, drugi był Radosław Grabowski, a trzeci Kamil Pietras, dalsze miejsca zajęli, Grzegorz Nowaczyk, Marysia Pietras i Michał Zemke.

Puchary i nagrody wręczyli burmistrz Jacek Gursz i prezes WZ Pływackiego Jacek Theim. Nad bezpieczeństwem na wodzi czuwali członkowie WOPR Odział Miejski w Chodzieży. Kolejne zawody 13 sierpnia w Szamocinie.