Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Iwona Kostrzewa-Lewińska otrzymała tytuł „Wielkopolski Przyjaciel Zwierząt”

Bożena Wolska
Bożena Wolska
Arch. Urząd Marszałkowski Poznań
„Wielkopolski Przyjaciel Zwierząt” to konkurs Urzędu Marszałkowskiego, dzięki któremu honorowane są osoby i instytucje prowadzące wyróżniającą się działalność edukacyjną, społeczną i organizacyjną, służącą poprawie dobrostanu i ochronie zwierząt domowych. Laureatem, w kategorii osoba fizyczna, została Iwona Kostrzewa Lewińska.

Iwona Kostrzewa-Lewińska od lat zajmuje się bezdomnymi, porzuconymi, albo zagubionymi zwierzętami. Gdyby nie ona cierpienia byłoby o wiele więcej. Pani Iwona znalazła nowe domy dla wielu psów i kotów, odszukała właścicieli zagubionych zwierząt, wykarmiła setki ptaków, które wypadły z gniazd. Tytuł „Wielkopolski Przyjaciel Zwierząt” jej się po prostu należy!

,,Wielkopolski Przyjaciel Zwierząt" to konkurs Urzędu Marszałkowskiego, dzięki któremu honorowane są osoby i instytucje prowadzące wyróżniającą się działalność edukacyjną, społeczną i organizacyjną, służącą poprawie dobrostanu i ochronie zwierząt domowych.
Odbywa się w dwóch kategoriach: osoba fizyczna i organizacja.
Laureatami konkursu zostali Iwona Kostrzewa-Lewińska (osoba fizyczna) oraz Stowarzyszenie Cztery Łapki (osoby prawne i jednostki organizacyjne). Natomiast wśród osób wyróżnionych znalazły się Paulina Jelińska, Izabella Jaskuła-Sydor oraz Agnieszka Wolska. Każdy z laureatów otrzymał nagrodę w wysokości 4 tys. zł, z kolei osoby wyróżnione – po 2 tys. zł. Wszyscy odebrali też z rąk Marszałka Marka Woźniaka oraz Jacka Bogusławskiego, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego specjalne statuetki.

Urząd Marszałkowski tak uzasadnia przyznanie tytułu Iwonie Kostrzewie-Lewińskiej:
,,Od ponad 10 lat udziela się, niosąc cenną wiedzę najmłodszym mieszkańcom swojego miasta - Chodzieży, kształtując świadomość ekologiczną i ucząc szacunku dla przyrody. W oparciu o swoje prywatne zasoby i z wielkim zaangażowaniem poświęca czas na pomoc wymagającym opieki zwierzętom, dając wspaniały przykład wrażliwości i człowieczeństwa oraz wzbudzając szacunek otoczenia."

- To, co robię, to kontynuacja działań moich rodziców. Kiedy byłam małym dzieckiem nigdy nie zostawili bez pomocy jakiegokolwiek zwierzęcia. Idąc tą drogą, robię co mogę, aby zwierzęta zagrożone bezdomnością znalazły w moim domu i sercu swoje miejsce – powiedziała Iwona Kostrzewa - Lewińska.

Z kolei Stowarzyszenie Cztery Łapki zajmuje się m.in. prowadzeniem wolontariatu na terenie Gminnego Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Środzie Wielkopolskiej.

– Chciałbym, aby naszej inicjatywie towarzyszyła powszechna świadomość, że zwierzęta to nie zabawki. One też odczuwają, mają pozytywne i negatywne emocje. Jeśli chodzi o ich prawa, jesteśmy w miejscu lepszym niż kilka lat wcześniej, ale nadal niewystarczającym. Dlatego Państwa zaangażowanie to dowód wielkiego serca, za które dziękuję – mówił marszałek Marek Woźniak.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto