Hokej: Siekiera Szamocin pokonała Lodołamacza Wałcz

mn
Trwa Amatorska Liga Hokeja. Ostatni mecz należał do hokeistów z Szamocina

Po raz pierwszy bramkarza Lodołamaczy „pokonał” Marcin Szulc zdobywając pierwszego gola dla drużyny z Szamocina. Następnie, mocnym strzałem na krótki słupek drugą bramkę dla Siekiery - tuż przed drugą połową meczu - zdobył jej kapitan Maciej Szulc.

Druga połowa meczu zaczęła się po myśli Lodołamaczy po tym, jak jeden z szamocińskich zawodników - Mirosław Marczyński musiał - na dwie minuty zejść z lodowiska. Ta sytuacja szybko jednak się zmieniła i Siekiera grając w osłabieniu zdobyła dwie kolejne bramki po wcześniejszych trafieniach braci Szulc z Laskowa.

Kiedy po bramce Marka Zielińskiego było już 5:0 wałczanie zdobyli swoją pierwszą bramkę, której autorem był Patryk Makaroński. Na 10 minut przed końcem rozgrywki było już 5:2. Był to tzw. „samobój”, którego wykonawcą był bramkarz Patryk Zieliński.

- Patryk niefortunnie interweniował wrzucając krążek w swoją bramkę - relacjonuje kapitan drużyny.

Wówczas Lodołamacz Wałcz poczuł , że jeszcze może odrobić straty i zaczął grać ostrzej. Obrońca drużyny w pewnym momencie popełnił jednak kolosalny błąd, którego nie omieszkał wykorzystać Andrzej Borucki, podwyższając wynik na 6:2.

Wynik meczu na 7:2 ustalił Mirosław Marczyński strzałem między parkany zasłoniętego bramkarza z Wałcza.
- To był bardzo dobry mecz, a jego wynik na prawdę jest spektakularny. Bardzo się z niego cieszymy - mówi kapitan Siekiery Maciej Szulc.