Gorąca atmosfera podczas meczu Kłosa Budzyń z Pogoń Łobżenica

Kłos Budzyń zremisował po zaciętym meczu z wiceliderem Pogonią Łobżenica, po meczu doszło do przepychanek słownych

W sobotę 20 maja Kłos Budzyń podejmował w Stróżewie jedną z najlepszych drużyn w okręgu pilskim, wicelidera V ligi Pogoń Łobżenica, która od 4 sezonów kończy ligę na czołowych miejscach.

W pierwszej połowie spotkania goście dominowali na boisku zdobywając w 37 minucie gola na 0:1 i po przerwie w 47’ prowadzili już 0:2.

Gospodarze nie odpuszczali i po stracie drugiej bramki rozpoczęła się ostra walka, aby odrobić straty, co w końcu nastąpiło.

W 64 grający trener Kuba Księżniakiewicz zdobył pierwszą bramkę na 1:2 i reszta meczu to ostra walka po obu stronach, aż w 93 minucie po faulu z 19 metra Artem Szewczuk popisał się pięknym strzałem lewą nogą posyłając piłkę do bramki gości doprowadzając do remisu na 2:2.

Mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców różnych klubów, którzy zasiedli na trybunach w liczbie 324. Ten remis pozbawił Pogoń Łobżenicę cennych punktów, a tym samym zwiększył odstęp o 4 punkty pomiędzy liderem Polonią Chodzież. Po zakończeniu meczu doszło do utarczek słownych kibiców różnych klubów, ale służby porządkowe i policja odpowiednio zareagowały i wszyscy bezpiecznie opuścili stadion.

Kuba Księżniakiewicz trener Kłosa Budzyń:

Na takich przeciwników nie trzeba mocno się mobilizować, każdy wie ze są to ciężkie mecze. Chylę czoła zawodnikom bo podnieśli się z wyniku 2:0 i doprowadzili do remisu. Czeka nas ciężka końcówka sezonu i każdy punkt w tych meczach szanujemy.

Korona Stróżewo pewnie wygrała w Murowanej Goślinie 1:4, natomiast Leśnik Margonin uległ na własnym boisku Zamkowi Gołańcz 1:2.

W klasie A Sokół Szamocin wygrała w Sypniewie 2:4, Kłos II Budzyń przegrał w Kościerzynie Wielkim aż 8:2, a Iskra Wyszyny przegrała w Wieleniu 6:2.