Gmina Budzyń: Projekty WFOŚiGW czyli nowe pracownie w szkołach i ostoja dla zwierzyny w Prośnie

Redakcja
Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w gminie Budzyń zorganizowano cykl przedsięwzięć związanych z ekologią. Szkoła podstawowa wzbogaciła się o nowe pracownie, a w Prośnie powstała ostoja dla zwierzyny

Wiele mówi się o rosnącej świadomości ekologicznej Polaków - a jednym z dowodów na to ma być fakt, że już co czwarty mieszkaniec naszego kraju deklaruje ograniczanie konsumpcji ze względu na ochronę środowiska. Jednocześnie badania pokazują, że choć ten temat interesuje, a nawet martwi statystycznego "Kowalskiego", to nie zawsze idzie to w parze ze świadomością jego własnego oddziaływania na przyrodę.

W gminie Budzyń w ramach projektu "Z ekologią i kulturą na co dzień" zorganizowano szereg pro-ekologicznych zajęć, akcji i konkursów, których uczestnikami byli uczniowie oraz członkowie ich rodzin. Odbył się m.in. protest klimatyczny i powstały specjalne spoty, które można obejrzeć na Facebooku. Na korytarzach szkolnych stanęły kosze do segregacji odpadów, by zachęcić dzieci i młodzież do umiejętnego rozdzielania śmieci. Przedsięwzięcie dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całość kosztowała 20 tys. złotych, a kwota dofinansowania wynosiła 10 tys. zł.

W ramach innego projektu, który został dofinansowany przez WFOŚiGW kwotą 51 tys. złotych, w obu budynkach Szkoły Podstawowej w Budzyniu powstały nowe pracownie: jedna na os. Wierzbowym, druga - na ul. Rogozińskiej. Zakupiono meble, wyposażenie, mapy, globusy, plansze, makiety, gry, przyrządy do obserwacji terenowych i wiele innych pomocy dydaktycznych. Animatorkami pracowni dla klas I-III była Joanna Wróblewska, a w klasach V-VIII - Karolina Małofiej. Jak informuje Urząd Gminy w Budzyniu, cały projekt był wart 79 tys. złotych.

W Prośnie dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW powstała z kolei ostoja dla zwierząt, która będzie stanowić schronienie m.in. dla zajęcy, bażantów czy kuropatw. Projekt obejmował zakup kilkudziesięciu drzewek i krzewów oraz wykonanie ogrodzenia.

Gmina Budzyń: Projekty WFOŚiGW czyli nowe pracownie w szkoła...

Zdjęcia: Urząd Gminy w Budzyniu

Rząd podjął decyzję w sprawie obostrzeń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie