Filip Ludowicz ze Stróżewic weźmie udział w Finale Centralnym w Warszawie

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Udostępnij:
Będzie walczył w Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej w Warszawie

Filip Ludowicz ze Stróżewic to bardzo uzdolniony młody człowiek, uczeń w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie. OWIUR zdobywca wielu nagród i wyróżnień, który zakwalifikował się do Finału Centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności rolniczych w Warszawie.

Obecnie chodzi do czwartej klasy w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Michała Drzymały w Brzostowie, który właśnie zakwalifikował się do Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Konkurs ten składa się z trzech etapów: eliminacje szkolne , eliminacje okręgowe i finał centralny. Eliminacje okręgowe składały się z testu, który zawierał 60 pytań zamkniętych i z trzech zadań praktycznych. Filip uzyskał 113 na 120 punktów. Pozwoliło to nie tylko wygrać w swojej kategorii (produkcja zwierzęca), ale również wygrał nagrodę rektora Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Eliminacje okręgowe wygrał drugi rok z rzędu. Finał olimpiady odbędzie się 26-27 maja w SGGW w Warszawie.

Oprócz tej olimpiady wygrał także Olimpiadę Młodych Producentów Rolnych na etapie wojewódzkim. Zdobył trzecie miejsce w kraju w konkursie pt: Test wiedzy o rolnictwie ekologicznymi. Podczas trzech lat nauki w technikum dwa razy zdobył stypendium Prezesa Rady Ministrów. Z drużyną szkolną zdobył Mistrzostwo Polski szkół rolniczych w halowej piłce nożnej.

Filip Ludowicz:

Jestem, również stypendystą Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Planuję iść na studia, kierunek zootechnika. Moje hobby to piłka nożna, aktualnie jestem zawodnikiem WKS Iskra Wyszyny. Dziękuję moim rodzicom i wychowawczyni pani Joannie Kosterka-Sieczka.

Rodzice Ania i Marek prowadzą gospodarstwo rolne w Stróżewicach oprócz Filipa mają jeszcze starszą córkę Julię i syna Oskara.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Witold Waszczykowski o stałej obecności armii USA w Polsce

Wideo

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie