Zawodnicy - seniorzy chodzieskiego ,,Delfinka" na Mistrzostwach Europy wypadli bardzo dobrze

Bożena Wolska
Antonina Dudek i trener Bartosz Smaruj
Antonina Dudek i trener Bartosz Smaruj UKS Delfinek
W reprezentacji Polski Na Mistrzostwa Europy Seniorów w Pływaniu w Płetwach znalazło się aż czworo zawodników ,,Delfinek” Chodzież. Trenerem reprezentacji jest t Bartosz Smaruj.

Od 17 do 23 lipca w węgierskim Gödöllő odbywały się Mistrzostw Europy Seniorów w Pływaniu w Płetwach. W 7-osobowej reprezentacji Polski znalazło się aż czworo zawodników chodzieskiego ,,Delfinka”. W sumie to z ,,Delfinka” pojechało pięciu zawodników, gdyż Viktoria Krasnokutska występowała w barwach Ukrainy.

Trenerem Reprezentacji Narodowej Polskiego Związku Płetwonurkowania jest Bartosz Smaruj.

W sumie Polska reprezentacja w punktacji medalowej zajęła czwarte miejsce zdobywając 4 medale złote oraz po jednym srebrnym i brązowym.

Z Delfinka medal złoty i srebrny zdobyła Antonina Dudek - odpowiednio na 50 m BF i na 100 m BF. Mistrzostwo Europy zdobyła sztafeta mikstowa na 4x100 m BF - z Julią Małachowską (0:48,06) i Antoniną Dudek (0:47,84). Poza tym Szymon Kropidłowski z UKS Manty Kościerzyna zdobył dwa złote medale, a brąz wywalczył Bartosz Makowski z UKS Rekin Wrocław.

Pozostali zawodnicy ,,Delfinka” także spisali się bardzo dobrze. Julia Małachowska była VIII na 100 m SF, Kinga Małachowska - XV na 100 m SF. Sztafeta mieszana w składzie Filip Nowak, Kinga Małachowska, Filip Drażba (TRI-SEA MEWA Władysławowo), Julia Małachowska zajęła VI miejsce. Na 50 m BF piąta była Julia Małachowska (trener Kinga Małachowska), Julka w finale na 50 m SF zajęła ósmą lokatę. Filip Nowak zajął ósmą lokatę na 50 m pod wodą

Czwarte miejsce na 400 m IM (pod wodą z butlą i aparatem ) zdobyła reprezentująca Ukrainę Viktoria Krasnokutska. Była też piąta w finale na 100 m IM (pod wodą), a wraz z koleżankami z Ukrainy zdobyła złoty medal na 4x100 m SF.