MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory samorządowe 2024. W Szamocinie odbędzie się w II tura Jarosław Kołak opowiada o najbliższych planach

Bożena Wolska
Bożena Wolska
Arch. Prywatne Jarosława Kołaka
Wybory samorządowe 2024. W Szamocinie w II turze walczą Jarosław Kolak i Michał Andrzejak. Jarosław Kołak opowiadają nam o swoich najbliższych planach.

W Szamocinie odbędzie się II tura wyborów na burmistrza. Na placu boju pozostali Jarosław Kołak i Michał Andrzejak zadaliśmy im po kilka pytań.
Jarosław Kołak odpowiada na pytania:
1. Niedzielne wybory w Szamocinie, to przede wszystkim (przynajmniej dla obserwatora z zewnątrz) porażka obecnej ekipy rządzącej w gminie. Czy spodziewał się Pan takiego wyniku wyborczego?

2. Wprowadził Pan do Rady 9 osób, to siła, która samodzielnie może sprawować władzę. Czy mieszkańcy mogą w najbliższym czasie spodziewać się rewolucji w urzędach i podległych instytucjach?

3. Przed Panem kilka dni kampanii, jak Pan zamierza wykorzystać ten czas?

4. Ma Pan program, który jeśli Pan wygra będzie zapewne realizowany przez całą kadencję. Ciekawi mnie jednak jaka będzie Pańska pierwsza decyzja jeśli Pan wygra wybory?

4. Czy może Pan powiedzieć trochę o sobie.

1. Zacznę od tego, że udało mi się utworzyć zespół osób, wspaniałych osób, które bardzo mocno zaangażowały się w kampanię wyborczą i przez ten cały czas wspólnie ciężko pracowaliśmy. Spotykaliśmy się z mieszkańcami miasta i gminy Szamocin, przedstawialiśmy im wizję rozwoju naszego miasta a także słuchaliśmy ich sugestii i dyskutowaliśmy nad problemami, które ich nurtują. Co do wyniku wyborczego, na pewno podczas naszych rozmów z mieszkańcami mówili oni w sposób bezpośredni, że chcą zmian i pokazali to w dniu wyborów.

2. Tak do Rady Miejskiej w Szamocinie wprowadziliśmy jako Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Kołaka 9 wspaniałych osób. Osoby te są kompetentne i przygotowane do służby w samorządzie. Nie udało się naszym sześciu kandydatom, ale osiągnęły one również dobre wyniki wyborcze. Chciałbym podkreślić, że piętnastu Kandydatów na Radnych do Rady Miejskiej w Szamocinie będzie cały czas stanowić jeden zespół. Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim mieszkańcom za oddanie głosu na nasz komitet, za oddanie głosu na mnie jako kandydata na burmistrza. Jestem Państwu ogromnie wdzięczny i bardzo dziękuję za zaufanie. Oczywiście zachęcam do udziału w drugiej turze wyborów, jestem gwarantem zmian, których duża część naszej społeczności oczekuję.

Jeśli chodzi o zmiany jakich mogą spodziewać się mieszkańcy, to powiem, że mam doświadczenie zawodowe jeśli chodzi o kierowanie zasobami ludzkimi, kierowałem w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile 110 osobami, natomiast w Złotowie - 54. Wprowadzenie zmian rewolucyjnych nie ma pozytywnego wpływu na funkcjonowanie instytucji takich jakim jest Urząd Miasta i Gminy. W naszym programie wyborczym mówimy o utworzeniu w Szamocinie Urzędu Miasta i Gminy przyjaznego dla obywatela, otwartego na człowieka. Chcemy tego dokonywać w sposób ewolucyjny, oczywiście pewne zmiany dotyczące obszaru zarządczego są oczywiste.

3. Dni kampanii, które są przede mną to czas, który chcę wykorzystać na bezpośredni kontakt z mieszkańcami, na spotkaniach i rozmowach. Będę próbował przekonać osoby niezdecydowane do oddania głosu na mnie. Jestem kandydatem niezależnym i zapewniam, że mając zdecydowaną większość w Radzie Miejskiej w Szamocinie będę realizował wszystkie zagadnienia zawarte w naszym programie wyborczym. Deklaruję chęć współpracy z wszystkimi mieszkańcami.

4. Jedną z pierwszych decyzji, którą podejmę jeśli mieszkańcy mnie wybiorą na stanowisko burmistrza, będzie przeprowadzenie audytu w Urzędzie. Jest to działanie konieczne i bezwzględnie potrzebne. Drugim będzie konieczność wyjaśnienia sytuacji, która dotyczy szpitala w Szamocinie. W międzyczasie tak jak obiecałem w kampanii wyborczej będę chciał się spotkać z mieszkańcami w mieście i wszystkich sołectwach. Taką obietnicę składałem podczas naszych spotkań wyborczych.

5. Mam 44 lata, jestem mężem Magdaleny oraz ojcem dwóch wspaniałych synów Jakuba i Franciszka. Posiadam wykształcenie wyższe. Moja żona jest pracownikiem banku, starszy syn Jakub poszedł w moje ślady i jest funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej. Franciszek uczęszcza do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Szamocinie.

Interesuje się sportem: piłka nożna, siłownia oraz pływanie. Interesuję się również zagadnieniami dotyczącym szeroko pojętego bezpieczeństwa oraz funkcjonowaniem samorządu. Interesuję się również polską historią i kulturą. Uwielbiam spędzać wolny czas słuchając muzyki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na chodziez.naszemiasto.pl Nasze Miasto