Wybory 2020 Chodzież: Wyniki drugiej tury. Wielkie zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego

Redakcja
Akcja zwolenników Rafała Trzaskowskiego w powiecie chodzieskim przed drugą turą
Akcja zwolenników Rafała Trzaskowskiego w powiecie chodzieskim przed drugą turą Archiwum J. Gursza
W Chodzieży w drugiej turze wyborów prezydenckich mieszkańcy bardzo zdecydowanie postawili na Rafała Trzaskowskiego. Frekwencja była rekordowa i wyniosła ponad 68 procent, choć nie był to najwyższy wynik w powiecie chodzieskim

"Ale Chodzież Trzaskała!" - napisał w nocy z niedzieli na poniedziałek na swoim profilu społecznościowym burmistrz Chodzieży Jacek Gursz.

Jak poinformował, w mieście drugą turę wyborów bezapelacyjnie wygrał Rafał Trzaskowski. Urzędujący prezydent Andrzej Duda otrzymał od niego znacznie mniej głosów.

Wybory 2020 Chodzież: Nieoficjalne wyniki drugiej tury

Rafał Trzaskowski 67.05% 6739 głosów
Andrzej Duda 32.95% 3311 głosów
Frekwencja 70.04%

Wyniki dla całego okręgu pilskiego poznaliśmy oficjalnie rankiem w poniedziałek 13 lipca. Jak podała Okręgowa Komisja Wyborcza nr 47 w Pile, zwyciężył Rafał Trzaskowski, który uzyskał 55,58 proc. głosów. Andrzej Duda uzyskał 44,42 proc. poparcia. W skład okręgu wchodzą powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, wągrowiecki, złotowski.

Na Rafała Trzaskowskiego głos oddało 111 845 wyborców, z kolei Andrzej Duda w okręgu pilskim zdobył 89 391 głosów.

Jeśli chodzi o liczbę głosujących, Chodzież zgodnie z przewidywaniami pobiła wynik pierwszej tury i to o ponad 3,5%. W pierwszej turze frekwencja wynosiła 66,36%.

Jednak to nie w Chodzieży było najwięcej głosujących w naszym powiecie. Zgodnie z informacjami, jakie podała Państwowa Komisja Wyborcza, najwięcej osób udało się do urn w Margoninie. Tam frekwencja wynosiła aż 73,01%.

Akcja zwolenników Rafała Trzaskowskiego w powiecie chodzieskim przed drugą turą

Wybory 2020 Chodzież: Wyniki drugiej tury. Wielkie zwycięstw...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie