W powiecie chodzieskim spadła liczba osób objętych kwarantanną [5 KWIETNIA 2020]

Anna Karbowniczak
Anna Karbowniczak
Mamy mniej osób objętych kwarantanną, ale nadal 3 podejrzenia zakażenia na terenie powiatu chodzieskiego - poinformowała w niedzielę 5 kwietnia 2020 r. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chodzieży

Z danych, zebranych przez chodzieski "Sanepid" w niedzielę 5 kwietnia 2020 r. przed godziną 10 wynika, że w powiecie chodzieskim zmalała liczba osób poddanych kwarantannie. Obecnie objętych jest nią 116 osób, a nadzorem epidemiologicznym 16 osób.

W sobotę - jak podawała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chodzieży - na kwarantannie przebywało 138 mieszkańców powiatu. Liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym nie zmieniła się.

Wśród osób poddanych kwarantannie znajduje się obecnie 63 mieszkańców Chodzieży, 20 mieszkańców miasta i gminy Szamocin, 20 mieszkańców gminy Budzyń, 4 mieszkańców gminy Chodzież oraz 4 mieszkańców miasta i gminy Margonin.

Trzy osoby przebywają w izolacji. Na razie nie ma na szczęście nowych potwierdzonych zakażeń.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował w niedzielę rano o kolejnych 11 osobach w Wielkopolsce, u których testy potwierdziły zakażenie koronawirusem. Wśród nich jest dwoje mieszkańców powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: 47-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna. Oboje czują się dobrze.

W Wielkopolsce odnotowano do tej pory 246 zakażeń, w tym 14 osób zmarło. W kraju liczba zakażeń sięga już 3834. Jak podało Ministerstwo Zdrowia, 134 osoby wyzdrowiały, 84 osoby zmarły.

W powiecie chodzieskim spadła liczba osób objętych kwarantan...

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Dodaj ogłoszenie