W Budzyniu powstanie jadłodzielnia przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej

Piotr Ślęzak
Piotr Ślęzak
Krzysztof Grabowski, skarbnik gminy Honorata Lisiecka i wiceburmistrz Piotr Jankowski
Krzysztof Grabowski, skarbnik gminy Honorata Lisiecka i wiceburmistrz Piotr Jankowski UMiG Budzyń
Udostępnij:
Nie marnuj, dziel się jedzeniem

Gmina Budzyń wzięła udział w konkursie "Wielkopolskie Jadłodzielnie" i otrzymała z budżetu Województwa Wielkopolskiego dotację celową w wysokości 16 064 zł z przeznaczeniem na współfinansowanie przedsięwzięcia pn. „Wielkopolskie Jadłodzielnie-nie marnuj, dziel się jedzeniem”.

Jadłodzielnia powstanie w centrum Budzynia przy Dziennym Domu Pomocy Społecznej gdzie mieszkańcy będą mogli anonimowo podzielić się nadmiarem zakupionej i nie wykorzystanej żywności z innym osobami, rodzinami niezależnie od statusu społecznego, będzie wyposażona w lodówkę oraz półki na żywność.

Jadłodzielnia będzie sposobem na przekazanie nadmiaru zakupionego i niewykorzystanego jedzenia innym osobom, podzielenie się zapobiegnie marnowaniu żywności , jednocześnie wesprze osoby uboższe.

Co więcej, dzielenie się jedzeniem w Jadłodzielni będzie komfortowe, ponieważ darczyńcy, jak i osoby korzystające z tej żywności zachowają anonimowość, nikt tez nie będzie weryfikował ich potrzeb. Z Jadłodzielni będą mogły korzystać zarówno osoby ubogie, jak i te, które będą się chciały po prostu poczęstować.

Działania te będą prowadzić do zmiany mentalności mieszkańców naszej gminy w zakresie marnotrawienia żywności , tak aby lekkomyślne wyrzucanie żywności nie było postrzegane jako norma, ale odstępstwo od niej, coś czego należy się wstydzić.

Akcja NIE MARNUJ, DZIEL SIĘ JEDZENIEM zmieni świadomość mieszkańców, ze jedzenia nie trzeba wyrzucać, można się nim podzielić i tym sposobem zadbać o nasze środowisko, będziemy produkować mniej śmieci.

Radosław Fogiel o komisji śledczej ws. Pegasusa w Sejmie

Wideo

Dodaj ogłoszenie