UKS Delfinek Chodzież zdobył 11 medali na zawodach Pucharu Europy w Pływaniu w Płetwach (FOTO)

Anna Karbowniczak
Pływacy UKS Delfinek Chodzież wrócili z 11 medalami z zawodów Pucharu Europy w Pływaniu w Płetwach, które odbyły się w dniach 25-27 października w Gliwicach

11 medali w tym: 5 złotych, 3 srebrne oraz 3 brązowe zdobyli zawodnicy UKS Delfinek Chodzież na zawodach Pucharu Europy w Pływaniu w Płetwach, które odbywały się w dniach 25-27 października w Gliwicach. Chodzieski klub zajął na nich 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W zawodach wzięło udział 244 zawodników z 36 klubów z 8 państw. Chodzieskiego Delfinka reprezentowało 11 zawodników.

Worek z medalami otworzył na dystansie 50 m SF (po powierzchni) w kat. D chłopców. Edgar Iwo Grzesiak-Walczak pewnie zdobył złoty medal. Drugi medal dla chodzieskiej drużyny zdobył Radosław Grabowski na dystansie 400 m BF w kat. C chłopców, a wśród dziewcząt medal brązowy zdobyła Inez Jesiołowska. Na dystansie 200 m SF w kat. D Aleksandra Bukowińska zdobyła brązowy medal. Na zakończenie porannego bloku odbyła się sztafeta 4x100 m BF/SF mikst, w której składzie płynęli Inez Jesiołowska, Radek Grabowski, Oskar Kasprowicz oraz Aleksandra Bukowińska, zajmując 5 miejsce.

W popołudniowym bloku na dystansie 800 m SF w kat. C chłopców zwyciężył Kamil Pietras, podobnie jak jego klubowy kolega Aleksander Sporysz w kat. D chłopców. Kolejny medal zdobyła Inez Jesiołowska na dystansie 200 m BF w kat. C dziewcząt, przypływając na 3 miejscu. Wysokie 2 miejsce zajął Edgar Iwo Grzesiak-Walczak na dystansie 100m SF w kat. D chłopców. Miłym zaskoczeniem na zakończenie pierwszego dnia zawodów okazała się sztafeta 4x100 m BF mikst, w której składzie płynęli Inez Jesiołowska, Oskar Kasprowicz, Olga Strzępka i Radek Grabowski. Wywalczyła ona złoty medal.

Drugiego dnia srebrny medal na dystansie 400 m SF w kat. D chłopców zdobył Edgar Iwo Grzesiak-Walczak. Na tym samym dystansie jego klubowa koleżanka Aleksandra Bukowińska wywalczyła złoty medal w kat. D dziewcząt.

Konkurencją zamykającą zawody była sztafeta 4x100 m SF. Chodzieską drużynę reprezentowali: Oskar Kasprowicz, Inez Jesiołowska, Aleksandra Bukowińska oraz Edgar Iwo Grzesiak-Walczak, którzy przypłynęli na 5 miejscu.

- Dziękujemy Panu Radosławowi Grabowskiemu za pomoc w transporcie zawodników na zawody - mówi trener UKS Delfinek Bartosz Smaruj.

Zdjęcia: UKS Delfinek Chodzież