Turniej piłki nożnej w Dziewokluczu: Na boisku zmierzyły się kobiety i młodzież (FOTO)

Anna Karbowniczak
W Dziewokluczu odbyły się młodzieżowe rozgrywki piłkarskie drużyn LZS z gminy Budzyń. Najpierw na boisko wyszły jednak panie, które z nie mniejszym zacięciem walczyły o zwycięstwo

Tradycyjnie w dniu 1 maja drużyny LZS Gminy Budzyń rozpoczęły sezon rozgrywek piłki nożnej na trawie. Tego dnia na boisku sportowym w Dziewokluczu odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Młodzieży - rocznik 2003 i młodsi.

Imprezę rozpoczął mecz drużyn kobiecych LZS Dziewoklucz i LZS Wyszynki. Tu ograniczeń wiekowych nie było. Panie grały 2 razy po 12 minut, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem 4:0 dla Wyszynek. Bramki zdobyły Agnieszka Szymańska, Kasia Galon, Weronika Łuczak i Agnieszka Pielach.

Drużyny młodzieżowe z LZS Dziewoklucz, LZS Prosna, LZS Wyszynki, LZS Kąkolewice i LZS Sokołowo rozegrały swój turniej systemem "każdy z każdym". Mecze trwały 20 minut, a każda z reprezentacji liczyła po 8 zawodników. Ogółem rozegrano 10 spotkań.

Zwycięzcą turnieju została drużyna LZS Prosna która zdobyła komplet 12 punktów, II miejsce zajęła drużyna LZS Sokołowo, a III miejsce drużyna LZS Dziewoklucz. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Kąkolewice i najmłodsza drużyna z Wyszynek.

Medale wręczyli zwycięzcom wicewójt Piotr Jankowski, radna i sołtys sołectwa Dziewoklucz Marzena Walczak oraz przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Budzyniu Roman Schlabs.

Zawodnicy i goście otrzymali ciepły poczęstunek. W połowie turnieju odgwizdano przerwę, w trakcie której kuchnia serwowała grzaną kiełbasę z pieczywem.

Warto dodać, że 12 maja IV kolejkę budzyńskiej Ligi Gminnej rozegrają seniorzy. Mecze odbędą się na boisku sportowym w Prośnie i rozpoczną się o godzinie 13.

- Wszystkich sympatyków piłki nożnej serdecznie zapraszamy - mówi Roman Schlabs.