Triathlon w Chodzież. Zakończyły się już zmagania

ChodzieżNM
Triathlon w Chodzieży. Dzisiaj odbyły się zawody w cyklu Triathlon Volvo. Zawodnicy ścigali się na trzech dystansach: 1/2, 1/4 i 1/8 Iron Man.

W Chodzieży odbył się trzeci etap Volvo Triathlon Series, który zgromadził dużą liczbę zawodników z całej Polski.

O godzinie 9 wystartowali zawodnicy oraz sztafety na dystansie 1/2 Ironman, którzy mieli do pokonania 1,9 km pływaniem, 90 km rowerem oraz 21 km biegiem. Zwycięzcą został Adam Głogowski, drugi był Maciej Lewandowski, a trzeci Maciej Adamczyk. Bartosz Kaczmarek z Chodzieży był 44. W sztafetach miejsce na podium wyglądało następująco: 1. Adam Nowak, Michał Nowak, Mateusz Nowicki, 2. Daniel Ślimakowski, Arkadiusz Jaskuła, Kornel Jaskuła, 3. Maciej Niewiada, Tomasz Mikołajczyk, Wojciech Nowak.

Jako drudzy wystartowali zawodnicy oraz sztafety na dystansie 1/4 Ironman, którzy mieli do pokonania 850 m pływaniem, 45 km rowerem oraz 10,5 km biegiem. W startach indywidualnych wygrał Maciej Grembski, przed Sebastianem Najmowiczem oraz Maciejem Bodnarem. Najlepszy z chodzieskich zawodników był Dariusz Mieloch, który ukończył bieg 11. Tomasz Hepner był 36, Maciej Chojnacki był 120, Michał Gorkowski 142. Remiugiusz Szeląg 146,

W sztafetach wygrała chodzieska reprezentacja składająca się Bartosza Smaruja (pływanie), Romana Kołodziejczyka (rower) oraz Roberta Gherke (bieg). Drugie miejsce zajęli Bartosz Łączka, Adam Łączka, Adam Roźnierski, natomiast trzecie miejsce na podium zajęli Dagmara Paszun, Tomasz Żurawski oraz Łukasz Hojan.

Dystans 1/8 Ironman liczył 475 m pływania, 22,5 km rowerem i 5,25 km biegu. Wygrał Igor Siódmiak, drugi był Andrzej Uhl, a trzeci Jakub Kubiński. Czwarty był natomiast Artur Mieloch z Chodzieży. Krystian Tomczak był 32, Hubert Rewloiński 39. Błażej Kabat 55, Krzysztof Raniewicz 70, Błażej Zachciał 98, Karol Jagodziński 100, Bartosz Nochowicz 103, Piotr Sroka 122, Maciej Szafliński 129, Weronika Dumke 140,