Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej: Walne zebranie i podsumowanie 2019 roku. Było co wspominać!

Redakcja
W 2019 roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej organizowało, współorganizowało i uczestniczyło w aż 75 przedsięwzięciach. Podsumowano je podczas walnego zebrania, które odbyło się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej

Walne zebranie członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej było doskonałą okazją do podsumowania minionego roku. A było co wspominać, bo w 2019 roku stowarzyszenie było organizatorem, współorganizatorem lub uczestnikiem aż 75 wydarzeń (zarówno jednodniowych, jak i kilkumiesięcznych projektów).

Były wśród nich m.in. odsłonięcie tablicy upamiętniającej powstanie wielkopolskie na budynku Poczty Polskiej, udział w III Chodzieskim Pikniku Historyczno-Krajoznawczym, Piknik naukowy w Chodzieży, organizacja gry miejskiej "naturALLni" czy turnieju gry w chodzieską planszówkę.

Towarzystwo gościło w Chodzieży prof. Tomasza Wujewskiego - autora monografii o chodzieskim zamku, Fuego -Teatr Ognia, Pawła Waleckiego z Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży, wycieczkę poznańskich przewodników PTTK, autorów książki o historii Wyszyn. Odbyły się 2 spotkania integracyjne z członkami Towarzystwa Miłośników Miasta Piły i Stowarzyszenia Przyjaciół Kaczor i Okolic.

- Na zaproszenie WTZ Chodzież, z którym współpracujemy, byliśmy na pikniku integracyjnym w Zbyszewicach. Braliśmy udział w konferencjach regionalistów w Pile, Pobiedziskach, Poznaniu. Przedstawiciele TMZCh uczestniczyli w szkoleniach dla organizacji pozarządowych w Pile, Poznaniu i Warszawie. Wydaliśmy tomik twórczości Teresy Januchowskiej. Byliśmy w teatrze na "Ferdydurke" i na widowisku plenerowym "Orzeł i Krzyż" - relacjonują członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej.

Zespół młodzieżowy TMZCh zrealizował 3 projekty w ramach Programu "Równać Szanse" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Wśród nich był m.in. projekt "Ptasie osiedle", w ramach którego wybudowano i rozwieszono 55 budek lęgowych dla ptaków.

Przedstawiciele stowarzyszenia brali udział w uroczystościach patriotycznych w Chodzieży, Zacharzynie i Morzewie. TMZCh zostało docenione w plebiscycie "Chodzież potrafi" i otrzymało nominację do Nagrody Głównej Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Przeczytaj: Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej zostało docenione za swoją działalność

W dalszej części zebrania przyjęto plan pracy na rok 2020 i udzielono absolutorium zarządowi. Członkowie stowarzyszenia podjęli także decyzję w sprawie przyznania nagrody Towarzystwa Miłośników Ziemi Chodzieskiej im. Henryka Zydorczaka. Warto przypomnieć, że nagroda ta po raz pierwszy wręczana była w 2019 roku; otrzymała ją wówczas Dorota Marciniak.

Dodajmy, że TMZCh jest organizacją społeczną utrzymującą się ze składek członkowskich, a jej członkowie za swoją pracę i działalność nie pobierają żadnego wynagrodzenia.

- Dziękujemy za pomoc w organizacji zebrania Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży - mówią przedstawiciele stowarzyszenia.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Chodzieskiej: Walne zebranie i ...

Sztuczna inteligencja “nie radzi” sobie z hejtem?

Wideo

Dodaj ogłoszenie