Reprezentacja KPPSP w Chodzieży zajęła drugie miejsce w strefowych eliminacjach dwuboju pożarniczego

ChodzieżNM
Strażacy z Chodzieży świetnie spisali się podczas zawodów w dwuboju pożarniczym.

Odbyły się eliminacje strefowe do Mistrzostw Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym, potocznie zwane „mistrzostwami Północy Wielkopolski”. Do konkurencji indywidualnych wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni oraz pożarniczy tor przeszkód 100 m, przystąpiły KP Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, Złotowie, Czarnkowie, Pile, Gostyniu, Obornik Wlkp. i Chodzieży oraz dodatkowo zawodnicy zgłoszeni do udziału w Wielkopolskiej Lidze w Dwuboju Pożarniczym.
Strażacy z KPPSP w Chodzieży do raz drugi w historii chodzieskiej KPPSP zdobyli bardzo wysokie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej w dwuboju pożarniczym. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja KP PSP w Pile, a na trzecim miejscu podium uplasowali się strażacy z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego.
W konkurencji "drabina hakowa" zwyciężył Krzysztof Gajewski z KP PSP Piła uzyskując czas 15,28 s. Miejsce drugie zajął reprezentant chodzieskiej komendy st. kpt. Naranowicz Leszek z czasem 17,02 s. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kłodziński z KP PSP Piła, którego czas wyniósł 17,29 s. W „setce” pożarniczej pierwszy był Krzysztof Gajewski, drugi Paweł Kłodziński (obaj z KP PSP Piła) a trzeci st. kpt. Naranowicz Leszek z KP PSP Chodzież.
Klasyfikacja indywidualna w dwuboju pożarniczym:
1. miejsce – Gajewski Krzysztof KP PSP Piła, czas 35,846 s.,
2. miejsce – Kłodziński Paweł KP PSP Piła z czasem 37,111 s.
3. miejsce – Naranowicz Leszek KP PSP Chodzież, czas 37,167 s.,
Klasyfikacja drużynowa w dwuboju pożarniczym:
1. miejsce - KP PSP Piła.
2. miejsce - KP PSP Chodzież.
3. miejsce - KP PSP Czarnków.
Strażacy z KP PSP Chodzież zdobywali kolejno miejsca, uzyskując następujące czasy:
- st. kpt. Leszek Naranowicz: 17,02 s. (hak.), 19,05 s.(100m) – 3 miejsce w dwuboju,
- mł. asp. Jakub Nowak: 29,14 s. (hak.), 22,69 s.(100m) – 16 miejsce w dwuboju,
- st. str. Marcin Wardak: 28,47 s. (hak.), 23,93 s.(100m) – 18 miejsce w dwuboju,
- st. str. Mikołaj Heiman: 32,94 s. (hak.), 22,52 s.(100m) – 25 miejsce w dwuboju,
- st. str. Mateusz Witczak: 32,39 s. (hak.), 23,69 s.(100m) – 28 miejsce w dwuboju,
- st. str. Miłosz Sikora: 39,36 s. (hak.), 21,46 s.(100m) – 39 miejsce w dwuboju,
- st. str. Wojciech Zych: 39,61 s. (hak.), 23,19 s.(100m) – 44 miejsce w dwuboju.
Zawody w Bolechowie to również kolejny start w ramach Ligii województwa wielkopolskiego w Dwuboju Pożarniczym, podczas której najszybsi strażacy z wielkopolski rywalizują przez kilka miesięcy o miano najlepszego sportowca w trakcie 9 zawodów. Komendę z Chodzieży reprezentuje st. kpt. Leszek Naranowicz, który ukończył tą klasyfikację w tym dniu na wysokim 12 miejscu.
Wszystkim zawodnikom, w tym drużynie z KP PSP z Piły, która dostała się do finału Mistrzostw Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym gratulujemy osiągniętych wyników!