OSP w Szamocinie gasiła nietypowy pożar. Na ulicy Marcinkowskiego paliło się drzewo (ZDJĘCIA)

Redakcja
Na ulicy Marcinkowskiego w Szamocinie, najprawdopodobniej wskutek celowego podpalenia, zapaliło się jedno z drzew. Sytuacja była niebezpieczna, bo istniało ryzyko, że przewróci się ono na pobliskie budynki mieszkalne. Na szczęście sytuację sprawnie opanowali strażacy

To była dość nietypowa akcja. W środę 11 marca 2020 r. tuż przed godziną 20, Ochotnicza Straż Pożarna w Szamocinie i strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Chodzieży zostali wezwani na ulicę Marcinkowskiego, gdzie - jak wynikało ze zgłoszenia - doszło do pożaru drzewa.

- Po przybyciu rozpoznano, iż najprawdopodobniej w wyniku celowego podpalenia zapaliło się wnętrze drzewa. Ono samo groziło przewróceniem na pobliskie budynki mieszkalne - relacjonują strażacy OSP Szamocin.

Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu ognia przy pomocy ciężkiej piany gaśniczej i dozorowaniu temperatury przy pomocy kamery termowizyjnej. Rozstawiono też drabinę mechaniczną, z kosza której ratownicy dokonali wycinki zagrażającego drzewa przy pomocy spalinowych pił łańcuchowych.

Po zakończeniu działań związanych z wycinką, całe miejsce akcji zostało uprzątnięte. W ten sposób przywrócony został ruch na pobliskim chodniku.

Ze względu na podejrzenie podpalenia, na miejscu pracował patrol policji oraz przedstawiciel Wielkopolskiego Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

W czasie prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej numer 190 w rejonie, w którym doszło do pożaru, był całkowicie wstrzymany.

OSP w Szamocinie gasiła nietypowy pożar. Na ulicy Marcinkows...

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie